Sony jest podobno „zadowolone” z wyników sprzedaży Keny: Bridge of Spirits


Mike i Josh Grier z Ember Lab ujawnili, że Sony jest zadowolone ze sprzedaży Kena: Bridge of Spirits i że gra już zwróciła swoje początkowe koszty rozwoju.

W wywiadzie dla Bloomberga bracia Grier nie podali numeru sprzedaży, ale zauważyli, że byli mile zaskoczeni dotychczasową sprzedażą. „Trudno powiedzieć, co jest wielkim sukcesem. Sony jest szczęśliwe” — powiedział Josh Grier. Mike Grier wspomniał również, że Sony włożyło wiele wysiłku w marketing Kena: Bridge of Spirits ze względu na dużą ilość uwagi, jaką przyciągała. Został ujawniony wraz z PlayStation 5 w czerwcu 2020 roku.

Na konferencjach poświęconych grom Ember Lab prezentował wcześniejsze wersje gry. Chociaż zainteresowanych było wielu dużych wydawców, studio ostatecznie zawarło umowę z Sony zarówno na finansowanie, jak i wsparcie marketingowe. Dodatkowo, Ember Lab mógł dowiedzieć się o PS5 rok przed jego oficjalnym ogłoszeniem i otrzymał zestawy deweloperskie dla konsoli.

Zespół zaprezentował wczesne wersje Keny na konferencjach poświęconych grom i przyciągnął zainteresowanie kilku dużych wydawców, a następnie zawarł umowę z Sony na finansowanie i wsparcie marketingowe. Praca z jednym z wielkich producentów konsol miała kilka fajnych korzyści. Zostali poinformowani o PlayStation 5 rok przed jej ogłoszeniem, a nawet otrzymali wczesne zestawy programistyczne, ku uciesze wszystkich.

Najlepsze gry na PS5