Sonic X Shadow Generations: Odkryj ostateczną edycję kultowej gry z 2011 roku

Sonic X Shadow Generations: Remake legendy gier wideo

Pokolenia Sonic X Shadow przenosi jedną z najbardziej ukochanych gier Sonic ostatnich piętnastu lat na nowoczesne konsole. Ta kompilacja „największych hitów” zremasterowanych poziomów z historii Sonic, stworzona z okazji 20. rocznicy Blue Blur, jest remasterowana z myślą o dzisiejszej technologii. Co więcej, gracze będą mogli cieszyć się samodzielną kampanią z Shadowem. Mieliśmy okazję zagrać na dwóch poziomach każdą postacią, aby zobaczyć, jak wypadnie ta długo oczekiwana, ostateczna edycja tytułu z 2011 roku.

Cień: nowe moce i nowe wyzwania

Zaczęliśmy od kampanii Shadow. Dostępne były dwa poziomy z Sonic Adventure 2: Space Colony ARK Act 1 i walka z bossem Biolizard. Etapy te oferują szybką przejażdżkę po wspomnieniach gracza, z różnymi ulepszeniami. Bieganie po Space Colony ARK natychmiast przeniosło mnie z powrotem do niezliczonych poprzednich gier Sonic Adventure 2 na Dreamcast. W Pokolenia Sonic X ShadowCień korzysta także z nowych mocy, którymi dysponuje.

Na poziomie Space Colony ARK Shadow może zamrażać różne elementy sceny, takie jak nadlatujące rakiety, aby wykorzystać je jako stopnie prowadzące do wyższych obszarów. Te nowe moce otwierają wyjątkowe i zabawne sposoby przemierzania różnych ścieżek charakterystycznych dla serii Sonic. Dodatkowo podczas mojej rozgrywki w Radical Highway pojawiło się Oko Dooma, które zmieniło poziom wokół Cienia, tworząc nowe i ekscytujące doświadczenie.

Wyzwania i ekscytujące nowe produkty

Walka z Biojaszczurem była trudniejszą przygodą, ale równie zabawną. Walka toczy się na okrągłej platformie, gdzie jaszczurka goni Cię ogonem i pyskiem, po czym rzuca w Ciebie kulami energii. Unikaj ich, wspinaj się po szynach i docieraj do jej rdzenia. Potem wyrastają mu ogromne ramiona i trzeba nie tylko ich unikać, ale także wywoływanych przez nie fal uderzeniowych. Na koniec Biolizard wystrzeliwuje potężną kulę energii w Cienia, który musi użyć Kontroli Chaosu, aby zamrozić piłkę i rzucić ją z powrotem w bossa, a następnie odbić serię bąbelków, aby zadać ostateczny cios.

Shadow gra podobnie do Sonica, ale ma specjalne moce i kilka ekskluzywnych poziomów podkreślających mroczniejszą historię Sonica.

Poruszający powrót dla fanów Sonica

Jeśli chodzi o kampanię Sonic, choć nie wywołuje ona aż tak dużych emocji, to nadal jest przyjemna w graniu, zapewniając płynne wrażenia bez konieczności posiadania wersji na konsolę Xbox 360, a zwiększenie liczby klatek na sekundę w przypadku gier Xbox Series rozgrywanych tylko w dwóch aktach Green Hill Zone, był to zabawny powrót do jednej z moich ulubionych gier Sonic z tamtej epoki.

Pokolenia Sonic X Shadow to gra, do której lubię wracać. Gra będzie dostępna na PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Switch i PC od 25 października.

Źródło: www.gameinformer.com