Sonic Rumble i Sonic Mania Plus: premiera na iOS i Androida z niespodziankami

Świat gier mobilnych jest obecnie naznaczony pojawieniem się dwóch gier z udziałem naszego ulubionego jeża; w rzeczywistości Sega właśnie zaprezentowała Sonic Rumble, grę podobną do Fall Guys, a Sonic Mania Plus jest teraz dostępna na iOS i Androida poprzez subskrypcję Netflix.

Sonic Rumble: bitwa królewska z kultowymi bohaterami

Sonic Rumble powstaje we współpracy ze studiem Rovio, znanym już z serii Angry Birds, i obiecuje wyzwania typu Battle Royale dla 32 graczy. W ramach tych wyzwań będą musieli pokonywać skomplikowane tory przeszkód inspirowane uniwersum Fall Guys, a ich celem będzie zebranie jak największej liczby pierścieni.

W grze pojawiają się kultowe postacie z uniwersum Sonic the Hedgehog, przedstawione w formie zabawek, które gracze mogą personalizować, tworząc własnego, unikalnego awatara. Jeśli jesteście zainteresowani, Sonic Rumble będzie dostępny na iOS i Androida tej zimy, a faza testów beta (niestety w tej chwili zarezerwowana dla Stanów Zjednoczonych) zaplanowana jest na 24-26 maja, na którą można się zapisać.

Sonic Mania Plus: ulepszona wersja dla fanów retro

Sonic Mania Plus, rozszerzone rozszerzenie do wspaniałej nostalgicznej platformówki z 2017 roku, oferuje abonentom serwisu Netflix dwie nowe grywalne postacie, Mighty the Armadillo i Ray the Flying Squirrel, a także nowy tryb „Encore” remiksujący istniejące poziomy w ponad czterech -tryb rywalizacji graczy. Mile widziana aktualizacja tytułu, który w 2017 roku Eurogamer nazwał „wspaniałą wersją 16-bitowych gier Sonic”.

Źródło: www.eurogamer.net