Sonic i Angry Birds: nowy crossover na telefony komórkowe!

Sega przejmie Rovio w 2023 roku, czyniąc popularnego dewelopera Angry Birds spółką zależną Sega Europe. Mimo to nie widzieliśmy dotychczas wpływu tego przejęcia na gry. Jednak dzisiaj to się zmieniło wraz z ogłoszeniem wydarzenia będącego skrzyżowaniem wielu gier pomiędzy Sonic i Angry Birds na urządzeniach mobilnych.

Crossover pomiędzy Soniciem i Angry Birds

To wydarzenie typu crossover ma nawet własną historię, która obejmuje spisek mający na celu kradzież jaj Angry Birds, który przypadkowo tworzy portal między światem Angry Birds a światem Sonica. Sonic, Red i ich grupy przyjaciół muszą współpracować przy pięciu tytułach mobilnych, aby powstrzymać doktora Eggmana. Wydarzenie obejmie nowe grywalne postacie, przedmioty kolekcjonerskie obejmujące różne marki i ekskluzywne nagrody.

Crossover w różnych grach

W Sonic Forces Sonic i Red współpracują, aby zbierać pierścienie i ulepszenia, zdobywać punkty i pokonać doktora Eggmana. Zbierając karty postaci, możesz odblokować Reda i Chucka jako grywalne postacie. Red i Chuck dołączają także do innej aktywnej gry mobilnej Sonic, Sonic Dash, w której są grywalnymi postaciami i mogą dołączyć do Twojego składu za pomocą metod bezpłatnych i premium. Sonic Dash dodaje także przedmioty kolekcjonerskie inspirowane Angry Birds.

Po stronie Angry Birds, Angry Birds 2 dodaje czapki Sonic Friends, które możesz wyposażyć w Angry Birds, aby uzyskać premię mocy. Gracze Angry Birds 2 mogą także wziąć udział w przygodzie „Jesteś za wolny”, która jest dostępna tylko dla ptaków noszących odpowiednie kapelusze. Czapki można zdobyć za pośrednictwem Tower of Fortune w grze. W Angry Birds Dream Blast gracze mogą wziąć udział w wydarzeniu Sonic’s Flash Race, które dodaje 10 poziomów sagi, przez które można ścigać się z „zjawistymi” nagrodami. Wreszcie, Angry Birds Friends otrzymuje 30 poziomów z motywem Sonic, opartych na lokalizacjach i postaciach z serii Sonic.

Dostępność i czas trwania wydarzenia

Wydarzenie typu crossover Sonic x Angry Birds odbędzie się w dniach 14–21 marca. Wszystkie pięć gier – Sonic Forces, Sonic Dash, Angry Birds 2, Angry Birds Dream Blast i Angry Birds Friends – jest dostępnych na iOS i Androida odpowiednio w App Store i Google Play.

Źródło: www.gameinformer.com