Sonic Frontiers: 10 najlepszych wskazówek, które pomogą Ci zbudować rozpęd w najnowszej przygodzie Sonica


Sonic Frontiers jest już dostępny, wyznaczając nową erę dla kultowej serii Sonic the Hedgehog. Podczas gdy większość akcji 3D pozostaje nienaruszona przez Sonic Frontiers, arena, na której rozgrywa się większość tej akcji, jest ogromnym odejściem. Konfiguracja w otwartej strefie daje graczom duże obszary do biegania, walki i eksploracji, ale gra przedstawia również graczom liniowe etapy Cyber ​​Space, które są znacznie bliższe poziomom akcji, do których są przyzwyczajeni. Mając tak wiele do zrobienia w Sonic Frontiers (spędziłem ponad 30 godzin, usuwając tyle, ile mogłem z mapy), chciałem dać graczom kilka wskazówek, które pomogą im wycisnąć jak najwięcej zabawy z przyjemności Blue Blur.

Sprawdź poniżej nasze 10 najlepszych wskazówek dla Sonic Frontiers, a jeśli wpadniesz na jakiś pomysł podczas grania w najnowszą przygodę od Sonic Team, zapisz się w sekcji komentarzy! Ponadto, jako uwaga, chociaż staram się pozostać jak najbardziej wolny od spoilerów, poniższa lista zawiera kilka drobne spoilery. Jeśli nie jesteś na to gotowy, ale chcesz wiedzieć, co myślimy o grze, przejdź do naszej recenzji!

Natychmiast przełącz na tryb 60 FPS

Po pierwsze: możesz ustawić priorytet rozdzielczości lub liczby klatek na sekundę, jeśli grasz na PlayStation 5 lub Xbox Series X/S. Aby to zrobić, naciśnij przycisk Start, wybierz „grafika” i przewiń w dół. Domyślnym ustawieniem jest tryb 4K, ale gdy odkryłem opcję podbicia liczby klatek na sekundę, gra działała znacznie płynniej i wyglądała znacznie lepiej w ruchu. Chociaż każdy ma swoje preferencje, które uważają za ważniejsze, gorąco polecam priorytetyzację liczby klatek na sekundę w grze takiej jak ta, w której szybkość jest najważniejsza.

Wyłącz Ogranicz ruch

Gdy jesteś w tym menu opcji, przechodząc do trybu wydajności, zalecam przestawienie przełącznika, aby wyłączyć ograniczony ruch dla Sonic. Nie jest to aż tak istotne, jak inne wskazówki z tej listy, ale wolałem to. Zasadniczo, w pewnych momentach w Sonic Frontiers, Sonic będzie komentował sam siebie na temat swojego otoczenia. Jeśli jest włączone ograniczenie ruchu, zatrzyma się natychmiast, gdy kamera odwróci się, by skupić się na tym, o czym mówi. Jeśli to wyłączysz, nadal możesz się poruszać. To prawda, że ​​prawdopodobnie będziesz chciał trochę zwolnić, ponieważ nie będziesz mieć tego samego kąta kamery, do którego jesteś przyzwyczajony, ale odkryłem, że wyłączenie ograniczonego ruchu było sposobem na utrzymanie poziomów zanurzenia.

Odblokuj mapę JAK NAJSZYBCIEJ

Gdy wylądujesz na wyspie Kronos i przejdziesz przez wczesne części z przewodnikiem, możesz zrobić mnóstwo rzeczy. Podczas gdy etapy Cyber ​​Space i bitwy z minibossami Guardian są kuszące, zalecam poszukiwanie zagadek i wyzwań w świecie, które rozmywają twoją mapę. Na niektóre z nich łatwo się natknąć, ale najlepszym sposobem na to jest otwarcie mapy i poszukanie czerwonych ikon. Stamtąd ustaw punkt, który pojawi się na świecie jako pomarańczowa wiązka po wyjściu z mapy.

Za każdym razem, gdy ukończysz wyzwanie, odblokujesz dodatkowy fragment mapy wraz z ikonami. Jednak największe przyspieszenie pojawia się, gdy ukończysz pełną mapę. Nie tylko odblokujesz osiągnięcie/trofeum dla każdej wyspy, ale także zyskasz możliwość szybkiej podróży do dowolnego portalu CyberSpace, co jest ogromne dla sprawnego poruszania się po mapie, gdy jesteś w punkcie Twoja gra, w której chcesz po prostu związać luźne końce.

Możesz wrócić do poprzednich wysp

To może wydawać się oczywistym punktem, ale zajęło mi to więcej czasu niż powinno, zdanie sobie sprawy, że możesz wrócić na poprzednie wyspy prawie w każdej chwili. Gdy otworzysz mapę, naciśnij górny przycisk twarzy (trójkąt na PlayStation, Y na Xboksie, X na Switchu), aby przejść do menu wyspy. Nie tylko możesz wybrać wyspę, do której chcesz podróżować, ale także pokazuje procent odblokowanej części mapy.

Najpierw ulepsz siłę i pojemność pierścienia

Sonic Frontiers oferuje kilka sposobów na ulepszenie tytułowego jeża. Punkty umiejętności pozwalają ci przejść przez jego drzewko umiejętności, podczas gdy odzyskiwanie utraconego Koco w otwartych strefach pozwala wybrać między zwiększeniem prędkości lub pojemności pierścienia, odwiedzając Starszego Koco. Tymczasem Red Seeds of Power i Blue Seeds of Defense można wymienić na pustelnika Koco na wyspach, aby odpowiednio zwiększyć twoją siłę i obronę.

Wszystkie te ulepszenia są warte zachodu, ale jeśli chcesz skupić się na dwóch obszarach, zalecam siłę i pojemność pierścienia. Siła, która jest moim numerem jeden z pociskiem, znacznie ułatwia i przyspiesza starcia z wrogami i bossami. Byłem szczerze zszokowany tym, o ile szybciej pokonałem przeciwników po moich pierwszych kilku dużych ulepszeniach do kategorii siły. Szybkość jest pomocna w nawigacji i spotkaniach Strażników z mechaniką pościgu, ale ulepszenia pojemności pierścienia są nieocenione w bitwach z bossami Tytanów (więcej o tym później).

Idź Ryba!

Podczas eksploracji każdej wyspy odkryjesz jeden portal, który zamiast prowadzić do tradycyjnego etapu opartego na prędkości, prowadzi do znajomej twarzy w Cyber ​​Space. Portale rybackie Big the Cat mogą początkowo wydawać się pożeraczami czasu, ale szybko staje się to oczywiste, gdy spojrzysz na nagrody, jakie oferuje Big. Wypełnienie Fish-o-pedii jest w porządku, ale prawdziwą nagrodą jest wymiana żetonów, które Big daje ci za każdy połów.

Te żetony są tak samo cenne jak wszystko w grze – poważnie! Możesz użyć ich do zakupu wszystkich ulepszeń przedmiotów kolekcjonerskich (Nasiona Mocy, Ziarna Obrony, Zagubione Koco, Punkty Umiejętności), przedmiotów kolekcjonerskich postępów w grze (Klucze do Szmaragdowej Krypty Chaosu, Klucze do Portalu, Żetony Wspomnienia postaci pobocznych), pierścienie i nawet Egg Memos (dzienniki głosowe z Eggmana, które zawierają dodatkową wiedzę). Możesz znaleźć monety, które pozwolą ci łowić w otwartych strefach (są to te fioletowe), ale możesz naprawdę ułożyć je wysoko co kilka nocy, gdy wystąpią deszcze meteorów. Te deszcze wskrzeszają wrogów na wyspie, ale jeśli zbierzesz kawałki meteorytów, zakręcisz w automacie do monet wędkarskich.

Naucz się wczesnego parowania

Naciskając oba przyciski na ramionach w tym samym czasie, Sonic może odbić i kontrować nadchodzące ataki. Brzmi to prosto, ale uwierz mi, kiedy mówię, że będziesz chciał to zlikwidować, zanim podejmiesz pierwszą bitwę z Tytanami. Sonic Frontiers oferuje mnóstwo okazji do ćwiczenia kombinacji i umiejętności, ale najlepszym sposobem na skrócenie czasu parowania jest znalezienie Strażnika, który przechodzi do ofensywy (jak Ninja z Kronos Island) i użycie go jako manekina do ćwiczeń.

Użyj Cyloopa na wszystkim

Cyloop to pierwsza umiejętność, którą odblokujesz w nowym drzewku umiejętności Sonica i szczerze mówiąc, ma ona szerokie zastosowanie. Jasne, możesz go używać w bitwach do uszkadzania, ogłuszania lub rozbijania pancerza wrogów, ale najlepiej sprawdza się w eksploracji otwartych stref. Za każdym razem, gdy nie wiesz, co zrobić z zagadką na świecie, spróbuj narysować Cyloopa wokół danego artefaktu lub obiektu. Są szanse, że aktywujesz łamigłówkę lub wchodzisz w interakcję z obiektem w sposób, który jest dla Ciebie korzystny.

Dotyczy to również sytuacji, gdy znajdziesz nienormalny guzek na ziemi lub świecące miejsce (oznaczone na mapie jako skrzynia skarbów). W razie wątpliwości po prostu użyj Cyloopa. Najgorsze, co może się zdarzyć, to to, co robi ruch, gdy nie robisz tego wokół niczego: pierścieni odradzania i innych przedmiotów kolekcjonerskich. To prowadzi nas do następnej wskazówki…

Biegnij w kółko przed bitwami tytanów

Każda wyspa oferuje walkę z bossem przeciwko nadmiernie dużemu robotowi znanemu jako Tytan. Wszystkie bitwy z Tytanami mają inną mechanikę, ale istnieje między nimi jedna stała: wcielasz się w nich jako Super Sonic. Zanim jednak będziesz mógł to zrobić, musisz odzyskać ostatni Szmaragd Chaosu, który często znajduje się na szczycie Tytana, co oznacza, że ​​zaczynasz starcie jako zwykły Sonic. Jest to jednak błogosławieństwo w nieszczęściu.

Chociaż nadal jesteś uziemiony jako niebieska wersja naszego szybkiego bohatera, możesz nadużywać Cyloopa. W tym miejscu przydaje się zwiększenie pojemności pierścienia przez Starszego Kocosa, ponieważ Super Sonic jest niezwyciężony, ale powoli wyczerpuje pierścienie; posiadanie większej pojemności pierścienia zasadniczo wydłuża limit czasu na ukończenie bitwy z bossem. Ale co z większego portfela, jeśli nie masz w nim pieniędzy? W tym momencie do gry wkracza Cyloop. Przed wejściem do ostatniego Szmaragdu Chaosu biegnij w kółko z Cyloopem i odradzaj wystarczającą liczbę pierścieni, aż osiągniesz pojemność pierścienia. To da ci więcej czasu na ukończenie długich bitew z bossami Tytanów, co jest niezwykle pomocne, ponieważ ich ataki i spamowanie pociskami mają na celu opóźnienie twojego ataku.

Zapisz swoją grę przed bitwami z bossami

Prawie zawsze polegałem na automatycznym zapisie podczas mojej gry, ale kiedy jeden Tytan sprawiał mi trochę kłopotów, chciałem się wycofać i być może wyrównać Sonic trochę więcej, aby spróbować ponownie. Problem polegał na tym, że nie mogłem. Automatyczny zapis zamknął mnie w bitwie i nie miałem innego wyjścia, jak pokonać bossa z mniejszą pojemnością pierścienia i obrażeniami, niż bym chciał. Chociaż czasami trudno jest określić, kiedy gra wprowadzi Cię do bitwy z Tytanami, jeśli masz sześć Szmaragdów Chaosu i jesteś w drodze do misji fabularnej, możesz na wszelki wypadek utworzyć osobny zapis.

To powiedziawszy, bitwy z Tytanami niekoniecznie są trudne, ale mogą być czasochłonne. Zrozumiałe jest, że chcesz zrobić coś innego, jeśli po kilku długich próbach pokonania potwornego bossa ci się nie uda. Ręczny zapis zajmuje w najgorszym przypadku 20 sekund. Więc na pewno nie jest to wielka prośba o potencjalną nagrodę.Źródło : https://www.gameinformer.com/2022/11/07/sonic-frontiers-10-top-tips-to-help-you-build-momentum-in-sonics-newest-adventure