Śmierć Bryana Ansella, architekta gry Warhammer: spójrz wstecz na jego karierę i dziedzictwo

Opuściła nas emblematyczna postać uniwersum Warhammera. Odkryj życie i dziedzictwo Bryana Ansella, jednego z głównych architektów serii Warhammer.

Śmierć Bryana Ansella

Smutną wiadomość o śmierci Bryana Ansella ogłoszono na Instagramie 30 grudnia. Zmarł spokojnie w domu, w otoczeniu rodziny. Bryan Ansell był jednym z twórców serii Warhammer, obok Richarda Halliwella i Ricka Priestleya. Jego wkład był ogromny, a jego odejście pozostawiło wielką pustkę.

Filar uniwersum Warhammera

Bryan Ansell był współzałożycielem Cidatel Miniatures we współpracy ze Stevenem Jacksonem Games Workshop w 1978 roku. Odegrał główną rolę w rozwoju serii, zwłaszcza wraz z premierą Warhammer Fantasy Battle w 1983 roku. Następnie zyskał światową sławę dzięki Warhammerowi i Warhammera 40 tys.

Hołdy i świadectwa

Byli współpracownicy Bryana Ansella złożyli hołd jego pamięci. Ian Livingstone, współzałożyciel Games Workshop, powiedział: „Smutna wiadomość o śmierci Bryana Ansella. Bryan, Steve Jackson i ja założyliśmy Citadel Miniatures w 1978 roku w ramach Games Workshop. Był dynamicznym rzemieślnikiem i przedsiębiorcą, który wyniósł rozwój GW na wyższy poziom. Bez Bryana Warhammer nie powstałby. »

Projektant Remedy, Tuomas Pirinen, również wyraził swój szacunek dla Bryana Ansella: „Bryan Ansell, człowiek stojący za rozwojem Games Workshop i patron Warhammera i 40K, jakie znamy dzisiaj, zmarł. Niewielu fanów Warhammera o tym wie, ale bez niego prawie na pewno nie byłoby dziś hobby związanego z Warhammerem. »

Dziedzictwo Bryana Ansella

Pasja Bryana Ansella do uniwersum Warhammera pozostawiła niezatarty ślad. Jej dziedzictwo żyje dzięki trwałej popularności serii i oddanej społeczności, która w dalszym ciągu maluje miniatury i uczestniczy w innych działaniach związanych z Warhammerem.

Źródło: www.ign.com