Modder Skyrim wykorzystuje ChatGPT do ulepszania NPC

Modder Skyrim wykorzystuje ChatGPT do ulepszania NPC

Art From The Machine, znany modder Skyrim, pokazał swoją najnowszą modyfikację, która wykorzystuje ChatGPT i inne narzędzia sztucznej inteligencji, aby dać NPC nieskończoną liczbę rzeczy do powiedzenia oraz umożliwia zadawanie im pytań za pomocą głosu gracza.

Według PC Gamer, mod ten wykorzystuje ChatGPT wraz z xVASynth do zamiany tekstu na mowę, co pozwala NPC wypowiadać nowe odpowiedzi za pomocą wersji AI ich głosu, a Whisper do zamiany mowy na tekst, dzięki czemu gracze mogą używać swojego głosu przez mikrofon, aby zadawać im pytania.

NPC z pamięcią

Jak widać na poniższym filmie, nowe odpowiedzi NPC nie są jeszcze całkiem naturalne i mogą być nieco powolne, ale obiecują świat, w którym NPC mogą komentować prawie wszystko, co robisz, a nawet odpowiadać na pytania bezpośrednio od gracza, które nie są tylko odpowiedziami w puszkach z listy opcji dialogowych.

Modder pracuje nad wykorzystaniem podstawowego systemu pamięci w połączeniu z ChatGPT, aby umożliwić NPC pamiętanie twoich rozmów. „Mam skonfigurowany podstawowy system pamięci, w którym proszę ChatGPT o podsumowanie rozmowy przy wyjściu, aby pomóc skondensować ją do przyszłych monitów” – powiedział Art From The Machine na Reddit.

Przyszłość sztucznej inteligencji w grach

Chociaż technologia jest imponująca, pytanie pozostaje, czy tekst oparty na sztucznej inteligencji może kiedykolwiek dorównać tekstowi stworzonemu przez człowieka. Jednakże, ta modyfikacja Skyrima z pewnością przynosi nowe możliwości interakcji z NPC i otwiera drogę do dalszych eksperymentów.

Aby uzyskać więcej informacji na temat sztucznej inteligencji w grach, sprawdź wszystkie materiały z Tygodnia sztucznej inteligencji IGN, w tym jak sztuczna inteligencja może zmienić gry wideo na zawsze.

„Wydaje się, że jest to dobrze wykonany żelazny miecz z klejnotem duszy osadzonym w rękojeści. Zaklęcie na nim pozwala posiadaczowi schwytać dusze wrogów” — mówi Ulfberth War-Bear.

Źródło: IGN.