Skórka do broni CS:GO sprzedana za milion dolarów – historyczny rekord

Niedawno pojawiła się informacja o sprzedaży skórki do broni do gry Counter-Strike 2 za ponad milion dolarów. CS:GO, obecnie nazywany Counter-Strike 2, pozwala graczom zdobywać skrzynki na broń (skrzynki z łupami), grając w nie lub kupując je w sklepie, ale do otwarcia każdego pudełka potrzebny jest również odpowiedni klucz. Klucze te można zdobyć grając lub kupując je w sklepie.

Unikalna skórka do broni o wartości ponad miliona dolarów

Ta konkurencyjna strzelanka pierwszoosobowa jest grą darmową, ale charakteryzuje się znaczną oszczędnością w przypadku skrzynek z łupami, zwłaszcza skórek do broni. Gracze mogą je kupować, wymieniać i sprzedawać między sobą, a niektóre rzadkie monety były w przeszłości sprzedawane za setki, tysiące, a nawet setki tysięcy dolarów.

Dziś rano sprzedano najdroższą skórkę w historii Counter-Strike, fabrycznie nowy wzór 661 StatTrak AK-47 Blue Gem za ponad milion dolarów. Według Kotaku ta skórka pobiła wszystkie poprzednie rekordy po sprzedaży przez użytkownika X/Twittera @roflm0nster.

Dokładna kwota sprzedaży nie została ujawniona, ale @roflm0nster potwierdził IGN, że jest to liczba siedmiocyfrowa. Tak wysokie oferty wynikały z naprawdę wyjątkowej natury tej skórki, ponieważ w Counter-Strike istnieje tylko jedna jej wersja.

Na jej wysoką cenę wpłynęła także jakość Factory New, będąca najrzadszą formą takiej skórki. Według PC Gamer, prawie identyczna wersja tej broni, w minimalnym stanie, została sprzedana w 2022 roku za 400 000 dolarów. Eksperci oszacowali więc, że wersję Factory New można było sprzedać nawet za milion dolarów, ale przekroczyła tę kwotę.

CS:GO pozostaje klasykiem na PC i nadal ma się dobrze pomimo wymuszonego przejścia na Counter-Strike 2 we wrześniu 2023 roku, ponad dwie dekady po pierwszym wydaniu.

Źródło: www.ign.com