Jusant’s Steam: Demo już dostępne na PC – science fiction i wspinaczka w postapokaliptycznym świecie

Jusant’s Steam: Demo już dostępne na PC, pełna gra na PS5, Xbox i PC jesienią 2023 roku

Jusant to świat postapokaliptyczny, gdzie woda zniknęła, a teraz musisz się wspiąć na ogromną wieżę, aby przetrwać. Wersja demonstracyjna tej gry to niezła podróż, która łączy w sobie elementy wspinaczki i science fiction. W tej grze musisz wspiąć się na górę, ale eksplorujesz też w górę, zaczynając od starych sieci rybackich, zwojów lin, desek, przechodząc do połamanych metalowych szczebli, kamieni i innych rzeczy, które pozostawiło po sobie morze.

Jusant używa systemu wspinaczkowego, który po raz pierwszy spotkałem w Grow Home: jeden spust dla każdej z twoich chwytających dłoni. To wspaniały sposób na robienie rzeczy, ponieważ zakorzenia cię w ciele i sprawia, że ​​​​bierzesz pod uwagę swój zasięg, ruch ramion, potencjał kończyn do skrzyżowania i splątania.

Jesteś samotnym podróżnikiem, który musi się wspiąć na ogromną wieżę, a jednocześnie przetrwać w tym postapokaliptycznym świecie. Projekt poziomów jest magiczny, a ściana świetnie prowadzi oko, dając opcje, a jednocześnie opowiada trochę o ludziach, którzy przeżyli katastrofę, gdy cała woda zniknęła.

Jusant idzie jednak dalej. Daje to cudownie fizyczny skok – absolutną ślepotę implementacji, w której przytrzymujesz przycisk, aby włączyć zasilanie, a następnie rzucasz lewym drążkiem w wybranym kierunku. To jedna z najlepszych rzeczy, jakie widziałem w grach od wieków, wspaniały projekt sterowania.

Wspaniale jest, gdy wszystko idzie dobrze i docierasz do półki, na którą celowałeś przez ostatnie dziesięć minut. Ekscytujące jest jednak to, że coś idzie nie tak. Jusant jest wyraźnie science fiction, ale jest zakochany we wspinaczce w sposób, który wydaje się – przynajmniej dla mnie – zaskakująco realistyczny.

Demo Jusant’s Steam jest już dostępne na PC, a pełna gra zostanie wydana na PS5, Xbox i PC jesienią 2023 roku.

Źródło: https://www.eurogamer.net/jusants-jump-is-one-of-the-greatest-things-in-games-for-an-absolute-age.