Skandal z kartami Pokémon: ujawniono oszustwo na 2 miliony dolarów

Były złodziej latających samochodów wraca do więzienia, tym razem za oszukanie kolekcjonerów rzadkich kart Pokémon. Detale.

Powrót do oszustw dla Anthony’ego Curcio

Po sześciu latach spędzonych w więzieniu za udział w jednej z najsłynniejszych kradzieży samochodów w Ameryce wydawało się, że Anthony Curcio odmienił swoje życie. Przemawiał w gimnazjach, liceach i na uniwersytetach, aby podnieść świadomość na temat zapobiegania nadużywaniu narkotyków i wyjaśnić, w jaki sposób dokonywanie pozytywnych wyborów może prowadzić do bardziej satysfakcjonującego życia. Bardzo inspirujące, prawda?

Wydaje się jednak, że Curcio powrócił do swoich starych nawyków. Według raportu stacji Fox 13 Seattle on i jego wspólnik Iosif Bondarczuk zostali niedawno aresztowani za rzekomy udział w oszustwie na kwotę 2 milionów dolarów dokonanym przez nabywców rzadkich Pokémonów i kart sportowych.

Mapy autentyczne, lecz zniekształcone oznaczenia

Same karty są autentyczne, jednak Curcio i Bondarchuk oskarżani są o fałszowanie ocen PSA (Professional Sports Authenticator), w celu sztucznego zawyżania wartości odsprzedaży. Ich oszustwo trwało podobno około dwóch lat, ale ich plan zaczął się rozpadać, gdy sprzedali na aukcji na Manhattanie kartę debiutanta Michaela Jordana Fleera z 1986 roku za łączną kwotę 171 700 dolarów. Firma PSA, rzekomo posiadająca ocenę PSA 10, sama podniosła alarm, potwierdzając, że nie brała udziału w ocenie karty.

Bondarczuk sprzedał także pierwszą edycję karty Venusaur z 1999 r. tajnemu nabywcy organów ścigania za 10500 dolarów w 2023 r.

Należy się spodziewać poważnych konsekwencji

Ich działania mogą potencjalnie wylądować za kratami na dziesięciolecia. Pomimo swojego przemówienia na temat znaczenia dokonywania pozytywnych wyborów przez młodych ludzi, Curcio wyraźnie nie wiedział, jak praktykować to, co głosił.

A Ty, czy masz jakieś cenne karty Pokémon? Czy PSA je odnotowało? Podziel się swoimi przemyśleniami na temat tej historii, komentując poniżej.

Źródło : youtube.com, za pośrednictwem nintendore.com

Źródło: www.nintendolife.com