Sid Meier’s Civilization VI: Co robić przez pierwsze 50 tur


Streszczenie

  • Zebraliśmy kilka wskazówek dla początkujących, które pomogą we wczesnych fazach Sid Meier’s Civilization VI.
  • Od wczesnego i częstego zwiadu po oczyszczanie tych irytujących obozów barbarzyńców, ten przewodnik pomoże ci znaleźć równowagę w tej epickiej turowej grze strategicznej.
  • Sid Meier’s Civilization VI jest już dostępna w Xbox Game Pass, PC Game Pass i Cloud.

Teraz to Sid Meier’s Civilization VI jest dostępny w Xbox Game Pass, PC Game Pass i Cloud, wielu z was może po raz pierwszy zanurzyć się w tej epickiej strategii turowej, podczas gdy inni mogą wrócić po jakimś czasie z dala od czasów podboju. Tak czy inaczej, pomyśleliśmy, że pomożemy ci udzielić kilku wskazówek na początek, które pomogą ci założyć cywilizacje w ciągu mniej więcej pierwszych 50 tur.


Kilka podstawowych wskazówek na start


  • Widoki z przodu oceanu: Pomocne jest założenie miasta w pobliżu dróg wodnych lub wybrzeża. Otwiera więcej opcji (handel, żywność itp.) dla twojej cywilizacji, gdy zaczynasz. Na przykład założenie miasta na wybrzeżu natychmiast zapewnia premię do badań żeglarskich, która może się przydać później, gdy wyruszysz na fale.
  • Roboty są twoimi przyjaciółmi: Wcześnie używaj automatycznej eksploracji na swoich wojownikach/zwiadowcach, aby móc skoncentrować się na opracowaniu podstawowej strategii. Ich umiejętność znajdowania ścieżek jest całkiem dobra i może dać ci wczesny wgląd w przyszłe pożądane lokalizacje miast i obozów barbarzyńców (więcej o tym później).
  • Ustaw i zapomnij: Używaj systemu kolejek wcześnie i często, zarówno podczas badań, jak i tworzenia jednostek. To również pozwala ci myśleć o reszcie układu i eksploracji, podczas gdy Obroty szybko mijają (i miną szybciej, niż myślisz!). Idealnie, twoje pierwsze Jednostki powinny być kombinacją Zwiadowcy, Wojownika, Proca/Łucznika i Budowniczego w dowolnej wybranej kolejności.

Wybierz drogę do zwycięstwa i pracuj w jej kierunku


Istnieje pięć Warunków Zwycięstwa (Nauka, Kultura, Religia, Dominacja i Punktacja – Dyplomacja jest dostępna w Zbierająca się burza DLC), a każdy Przywódca Cywilizacji ma swoją podstawową siłę, na której należy się opierać, a nie od której należy się odwracać. Na przykład Kleopatra (Egipt) daje ci premie w złocie i żywności za szlaki handlowe, więc postaraj się je wcześnie ustanowić, aby pomóc twojej cywilizacji w rozwoju, aby z tego skorzystać.

Wiele z tych informacji i strategii można opracować na wczesnym etapie z drzewka technologicznego w grze. Da ci również przybliżone przybliżenie, ile tur zajmie ci odblokowanie niektórych z tych umiejętności. Możesz nawet dodać wiele technologii do kolejki budowy, aby móc „ustawić i zapomnieć” podczas pracy nad innymi aspektami planu dominacji nad światem. Lub, aby było jeszcze łatwiej, jeśli masz na myśli warunek zwycięstwa, po prostu przewiń w prawo i wybierz żądaną technologię, a gra wyznaczy idealną technologię do odblokowania, aby ją osiągnąć, automatycznie doda ją do kolejki i będziesz w drodze.

Biorąc pod uwagę, jak bardzo staramy się przyspieszyć dzisiaj w 50 turach, zalecamy jak najszybsze odblokowanie „Core 3”, czyli garncarstwa, hodowli zwierząt i górnictwa. W mniej niż 30 tur, wszystkie z nich powinien być odblokowany, co otwiera kilka innych ścieżek, w których możesz zacząć robić postępy i udostępniać kafelki, z których możesz wydobywać zasoby. Są kluczem do szybkiego sukcesu w grze, ponieważ wpływają na prawie wszystko.


Zbadaj wcześnie, znajdź sąsiadów, odkryj zasoby


Wiedza jest kluczem do sukcesu i polega na ujawnieniu „mgły wojny” na mapie świata w Cywilizacja VI. Wysłanie zwiadowców w świat może przynieść lokalizacje zasobów, inne cywilizacje, wioski i te nieznośne obozy barbarzyńców (więcej o nich za chwilę). Skauci mogą również natknąć się na cuda narodowe, które mogą wzmocnić astrologię.

Zasób Sid Meier's Civilization VI

I chociaż Skaut jest tutaj oczywistą jednostką do użycia, Wojownicy mogą być również wykorzystani jako alternatywa na wczesnym etapie. Twoje szanse na inwazję innej cywilizacji na nowo założoną osadę są stosunkowo niskie we wczesnej fazie gry, a wysłanie ich jako „taniego zwiadowcy” może przynieść korzyści we wczesnej rundzie, zanim będziesz mógł zbudować dedykowanego zwiadowcę (co zajmuje około 5 tur). Kiedy już będziesz mieć swojego Skauta, powinieneś przyciągnąć Wojownika blisko domu, ponieważ Barbarzyńcy mogą poważnie pokrzyżować Twoje plany wczesnej ekspansji. Mówiąc o…


Usuń barbarzyńców jak najszybciej


Pomimo twoich najlepszych planów, wszystko to może zostać szybko zmiażdżone przez zaledwie kilka niechcianych najazdów przez lokalną populację barbarzyńców. Wskazane jest, aby nie ignorować tego ciernia w boku i starać się przeciwdziałać ich najazdom, budując kilku wojowników i procarzy / łuczników, aby odszukać ich obozy i całkowicie je zniszczyć.

Zasób Sid Meier's Civilization VI

Zanim to nastąpi, warto zacząć planować tę ofensywę. Twoi wojownicy mogą zdobywać PD, pokonując barbarzyńskich zwiadowców, którzy są stosunkowo słabi. Jeśli uda ci się je wyrównać, przechyli to te bitwy jeden na jednego bardziej na twoją korzyść. Osobiście stwierdziliśmy, że dobre połączenie 2 jednostek procarzy/łuczników z 1 jednostką wojownika to najlepsze podejście we wczesnej fazie gry. Kiedy będziesz mógł ulepszyć procarzy do łuczników (poprzez badanie Łucznictwo po hodowli zwierząt), ich pole widzenia pozwoli ci zacząć eliminować barbarzyńskich najeźdźców znacznie dalej, co pozwoli ci osłabić ich, aby twoi wojownicy mogli je oczyścić.

Dbanie o te obozowiska barbarzyńców jest kluczem do sukcesu na wczesnym etapie, dzięki czemu możesz zacząć budować idealne jednostki, które mogą urzeczywistnić twoje plany ekspansji, takie jak osadnicy, budowniczowie i handlarze, którzy są wolni od najeźdźców.


Zbuduj budowniczych


Mniej więcej w 30. turze powinieneś być blisko odblokowania garncarstwa, hodowli zwierząt i górnictwa, co pozwoli ci skorzystać z zasobów znajdujących się w pobliżu miejsca startu (znajdującego się na sąsiednich polach). Budowniczowie będą twoją kluczową jednostką w tej następnej wczesnej fazie gry, ponieważ chcesz jak najszybciej uruchomić lokalną gospodarkę, która może następnie otworzyć handel i włączyć się w twoje plany ekspansji.

Zasób Sid Meier's Civilization VI

Konstruktorów można użyć tylko trzy razy, zanim wygasną, ale mają moc natychmiastowego budowania ulepszeń – bez czekania, aż Twoja farma nabierze kształtu. Tak więc, jeśli zdarzy ci się zacząć w bardzo bogatym w funkcje obszarze, rozsądne może być ustawienie dwóch z nich w kolejce podczas tej fazy gry, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Można ich również użyć do naprawy uszkodzonych tytułów (za darmo!), które mogą zostać najechane przez barbarzyńców lub inne wrogie cywilizacje.

Inną wyjątkową cechą Builders in Cywilizacja VI jest to, że mogą również zbierać zasoby, aby zapewnić miastu macierzystemu ryczałt, jeśli natychmiast potrzebujesz zasobów, na przykład żywności. Później, gdy odblokujesz obróbkę brązu, możesz także użyć Konstruktora, aby usunąć cechy terenu, aby pomóc w dalszej ekspansji, takiej jak rozmieszczenie kampusów. Pamiętaj tylko, że nie rozbierasz czegoś, co zamierzasz zbudować później. Na przykład Cud taki jak Stonehenge musi zostać zbudowany obok Kamienia.


Zasób Sid Meier's Civilization VI

Mamy nadzieję, że te wskazówki dla początkujących pomogą ci w dążeniu do dominacji Cywilizacja VI. Jak bez wątpienia odkryjesz (lub ponownie się z nimi zapoznasz), istnieją dziesiątki różnych sposobów podejścia do gry i znacznie bardziej dogłębne strategie, które należy rozważyć, gdy zagłębisz się w grę w okolicach tur 100 lub 200. Na razie , mamy nadzieję, że spodoba ci się gra Sid Meier’s Civilization VI dzisiaj z Xbox Game Pass, PC Game Pass i Cloud. Szczęśliwego podboju!

Sid Meier's Civilization VI

Xbox Live

Sid Meier’s Civilization VI

2 tys


403


29,99 $

23,99 USD

Ulepszony Xbox One X

Xbox Game Pass

Stworzona pierwotnie przez legendarnego projektanta gier Sida Meiera, Civilization to turowa gra strategiczna, w której próbujesz zbudować imperium, które przetrwa próbę czasu. Eksploruj nową krainę, badaj technologię, podbijaj wrogów i walcz łeb w łeb z najbardziej znanymi przywódcami w historii, próbując zbudować największą cywilizację, jaką kiedykolwiek znał świat. Civilization VI na Xbox One zawiera najnowsze aktualizacje i ulepszenia gry oraz cztery elementy dodatkowej zawartości, które dodają cztery nowe cywilizacje, przywódców i scenariusze: •Pakiet scenariusza Wikingów •Pakiet cywilizacji i scenariusza Polski •Pakiet cywilizacji i scenariusza Australii •Cywilizacja Persji i Macedonii Funkcje pakietu & Scenario: •GRAJ NA SWÓJ SPOSÓB: Ścieżka do zwycięstwa to ta, którą wybierzesz. Zostań najbardziej zaawansowaną naukowo cywilizacją, dominuj dzięki sile militarnej lub stań się głównym celem sztuki kulturalnej. • NAJWIĘKSI PRZYWÓDCY ŚWIATA: Graj jako jeden z 24 różnych przywódców z różnych krajów na całym świecie iw całej historii. Zbuduj imperium lukratywnych szlaków handlowych z Kleopatrą z Egiptu, wzmocnij militarną potęgę swoich legionów z Trajanem z Rzymu lub rozwijaj potęgę kulturalną z Hojo Tokimune z Japonii. Każdym z przywódców można grać w dowolny sposób, dysponując unikalnymi zdolnościami, jednostkami i infrastrukturą w dążeniu do zwycięstwa. •EKSPANSYWNE IMPERIUM: Zobacz cuda swojego imperium rozsiane po całej mapie. Osiedlaj się na niezbadanych ziemiach, ulepszaj swoje otoczenie, buduj nowe dzielnice i patrz, jak twoje miasta – i twoja cywilizacja – prosperują. •AKTYWNE BADANIA: Odblokuj ulepszenia, które przyspieszają postęp twojej cywilizacji w historii. Aby szybciej awansować, używaj swoich jednostek do aktywnej eksploracji, rozwoju środowiska i odkrywania nowych kultur. •DYNAMICZNA DYPLOMACJA: Interakcje z innymi cywilizacjami zmieniają się w trakcie gry, od prymitywnych pierwszych interakcji, w których konflikt jest faktem, po sojusze i negocjacje w późnej fazie gry. •EKSCYTUJĄCE I WYJĄTKOWE SCENARIUSZE: Civilization VI na Xbox One zawiera cztery grywalne scenariusze, każdy z inną scenerią i stylem rozgrywki inspirowanym historią. Weź udział w kolonizacji Australii w „Outback Tycoon”, broń Polski przed najeźdźcami w „Dziedzictwo Jadwigi”, wybierz przywódcę Wikingów, który podbije Europę w „Wikingowie, najeźdźcy i handlarze!” lub podbij znany świat w „Podbojach” Aleksandra”. •WSPÓŁPRACA I KONKURENCYJNY TRYB WIELOOSOBOWY: Maksymalnie 4 graczy może współpracować lub rywalizować o dominację w trybie online dla wielu graczy.

Sid Meier's Civilization® VI

Xbox Live

Sid Meier’s Civilization® VI

2 tys

Civilization VI oferuje nowe sposoby interakcji ze światem: miasta fizycznie rozszerzają się teraz na mapie, aktywne badania nad technologią i kulturą odblokowują nowy potencjał, a rywalizujący przywódcy będą realizować własne plany w oparciu o ich cechy historyczne, gdy ścigasz się na jeden z pięciu sposobów osiągnąć zwycięstwo w grze. Kluczowe cechy: EKSPANSYWNE IMPERIUM • Zobacz cuda swojego imperium rozsiane po mapie jak nigdy dotąd. Każda dzielnica, cud i ulepszenie są zbudowane na osobnym heksie, co pozwala dostosować miasto do własnych upodobań. • Od Centrum Handlowego po Port Kosmiczny, każda dzielnica zapewnia unikalne i potężne bonusy. Wybierz i wybierz dzielnice, które zbudujesz, aby pasowały do ​​​​Twoich potrzeb! • Buduj lepiej niż twoi przeciwnicy, rozmieszczaj się strategicznie dla swoich sojuszników i stań się najlepszą cywilizacją AKTYWNE BADANIA • Zwiększ postęp swojej cywilizacji w historii, aby odblokować potężne bonusy, zanim ktokolwiek inny! Aby szybciej awansować, używaj swoich jednostek do aktywnej eksploracji, rozwoju środowiska i odkrywania nowych kultur. • Badania nie ograniczają się tylko do nauki. Eksploruj drzewo Obywatelstwa, aby odblokować potężne nowe rządy i polityki kulturalne • Kultywuj cywilizację, która pasuje do Twojego stylu gry lub zmieniaj ją za każdym razem, gdy grasz! DYNAMICZNA DYPLOMACJA • W miarę postępów w grze zmieniają się również twoje stosunki dyplomatyczne. Od prymitywnych pierwszych interakcji, w których konflikt jest faktem, po sojusze i negocjacje w późnej fazie gry. • Wywieraj wpływy w pobliskich miastach-państwach, aby zyskać ich lojalność dyplomatyczną i zdobywać zmieniające grę premie miast-państw. • Werbuj szpiegów, aby zbierali kluczowe informacje o rywalizujących cywilizacjach, kradli cenne zasoby, a nawet obalali rządy.

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2023/03/16/sid-meiers-civilization-6-first-50-turns/