Shovel Knight Pocket Dungeon Impressions – głębokie kieszenie zabawy i wyzwania


Shovel Knight Pocket Dungeon wystartuje jutro i oferuje intrygującą zmianę tempa ulubionemu przez wszystkich bohaterowi dzierżącemu łopatę/obowiązkowej gwiazdce sceny niezależnej. Po niezliczonych meczach mogę powiedzieć, że jego zorientowany na akcję spin w grach logicznych z dopasowywaniem płytek działa dobrze. Zakładając, że poradzisz sobie z zaskakująco stromą krzywą trudności, warto sprawdzić Pocket Dungeon, jeśli szukasz nowej układanki, na którą można by się oderwać.

Plansze Pocket Dungeon zawierają kafelki opadające, które mogą być potworami, przeszkodami, miksturami zdrowia i innymi przedmiotami, którym musisz zapobiec układaniu się do góry, usuwając pasujące do siebie kafelki sąsiadujące ze sobą. Poruszasz Shovel Knight (lub innymi postaciami do odblokowania) na tych planszach, aby rozwalić pasujące tytuły. Chociaż kafelki automatycznie opadają powoli, aby rozpocząć, opadają szybciej za każdym razem, gdy się poruszasz. Co więcej, zarówno ty, jak i potwory macie paski zdrowia, a większość wrogów zadaje obrażenia po uderzeniu. Utrata zdrowia skutkuje porażką, więc Pocket Dungeon staje się trudnym balansem polegającym na stosunkowo szybkim usuwaniu kafelków, podczas rozważnego atakowania wrogów, aby uniknąć śmierci. Oczyszczanie kafelków nagradza również klejnoty użyte do zakupu nowych przedmiotów i wypełnia licznik, który zwielokrotnia spożycie klejnotów.

Jako fan gier polegających na dopasowywaniu płytek, podejście Pocket Dungeon bardziej zorientowane na akcję wymagało przyzwyczajenia się. Szczerze mówiąc, wciąż go nie opanowałem. Na początku instynktownie wbijałem się w każdy pasujący stos potworów, który widziałem, zapominając, że często otrzymywałem w zamian te same obrażenia. W zależności od wybranego trybu gry, tradycyjnego lub roguelike, śmierć ma dwa skutki. Tradycyjna gra zapewnia nieograniczone życie, więc przegrywasz tylko wtedy, gdy plansza się zapełni. Gra na zasadach roguelike oznacza, że ​​po każdej śmierci zaczynasz od zera, niezależnie od stanu planszy. Gram w tradycyjny format, ale określiłbym go jako „mniej trudny”, a nie łatwy per se. Jasne, Shovel Knight może ginąć wielokrotnie, ale odrodzenie zajmuje cenne sekundy, a gra nie czeka na twój powrót. Zanim wrócisz, tablica mogła się zapełnić, co zakończyło się niepowodzeniem. To nauczyło mnie, aby zawsze monitorować swoje zdrowie i oceniać właściwy moment do ataku.

Nie musisz czyścić planszy, aby wygrać. Znalezienie kluczy do otwierania drzwi wyjściowych przenosi cię do następnego etapu, więc tak naprawdę chodzi o przetrwanie, dopóki nie pojawią się te drzwi. Klucze otwierają również skrzynie, które zapewniają przydatne ulepszenia, takie jak włócznia, która przebija wiele celów, tarcza blokująca ataki lub zasłona dymna, która neguje kontrataki wroga w obrębie obwodu. Moją ulubioną jest prosta bomba, która usuwa duże kawałki kafelków, ale może cię również uszkodzić, jeśli nie uciekniesz z jej zasięgu.

Shovel Knight Pocket Dungeon to wyzwanie. Ponieważ płytki opadają szybciej, gdy się poruszasz (i spadają wolniej, gdy jesteś nieruchomy), stłumienie odruchowego pragnienia przebicia się tak szybko, jak to możliwe, jest trudne i może spowodować pochopną śmierć. Jest to szczególnie ważne w przypadku wrogów, których eliminacja wymaga więcej uwagi, takich jak duchy, które znikają na pewien czas po każdym trafieniu lub żaby, które elektryzują się co drugi krok. Zarządzanie wieloma typami wrogów, z których każdy wymaga własnego podejścia do ich pokonania, nie jest łatwe. Wziąłem sporo bicia, zanim w końcu znalazłem groove. Teraz mogę ostrożnie poruszać się po planszy, jednocześnie działając szybko. Usunięcie ponad 10 bloków paskudnego wroga jest niezwykle satysfakcjonujące.

Mimo to uważam, że trudność rośnie wcześniej, niż powinna. Etap 1 służy jako dobre wprowadzenie do podstawowych wrogów, ułatwiając zrozumienie mechaniki. Jednak Etap 2 rzuca wrogami niosącymi tarczę, którzy muszą być atakowani z wielu kierunków, ponieważ blokują kąt, pod którym uderzyłeś ich jako ostatni. To trudny pomysł, aby skupić się na tak wczesnej fazie gry i wydaje się, że powinien był zostać zapisany na minimum 3 lub 4 etapu. Z tego powodu wcześnie uderzyłem w ścianę. Martwię się, że inni też to zrobią i odbiją się prędzej niż później.

Niepowodzenie etapu oznacza powrót do etapu 1, ale na szczęście możesz w końcu kupić opcję szybkiej podróży, aby natychmiast wrócić do wybranego etapu. Pomiędzy biegami będziesz spędzać czas w obozie bazowym, aby kupować przydatne przedmioty z rotacyjnego ekwipunku sklepu. Przydatne profity obejmują trwalszy wskaźnik klejnotów lub zdobywanie większej liczby punktów wytrzymałości. Lubię też angażować się w rozpraszanie NPC, takie jak wyzwanie polegające na uderzaniu w płytki oparte na odruchu.

Shovel Knight Pocket Dungeon wciąż ewoluuje i ogólnie dobrze się bawię, widząc, jakie podstępne sztuczki ma w zanadrzu. Grafika w pikselach wygląda zaskakująco świetnie, a ścieżka dźwiękowa jest tak godna bopu, jak można by się spodziewać po jointach Shovel Knight. Dostaję też mniej metalowego tyłka, ale gra pozostaje pod górę pod względem wyzwania. Zagadkowy eksperyment z klockami Shovel Knight zapowiada się na zabawny, choć często wywołujący przekleństwa sukces.

Shovel Knight Pocket Dungeon będzie dostępny na PlayStation 4, Switch i PC.Source : https://www.gameinformer.com/preview/2021/12/12/shovel-knight-pocket-dungeon-impressions-deep-pockets-of-fun-and-challenge