Shigeru Miyamoto serdecznie dziękuje Charlesowi Martinetowi, oryginalnemu głosowi Mario

Legenda rozwoju Nintendo, Shigeru Miyamoto, opublikowała wiadomość wideo, w której dziękuje byłemu głosowi Mario, Charlesowi Martinetowi. Nintendo ogłosiło niedawno, że Martinet, oryginalny aktor głosowy Mario, który gra tę postać od 1996 roku, „wycofuje się z nagrywania głosów postaci do naszych gier” i zostanie teraz „ambasadorem Mario”. Nintendo potwierdziło później, że Martinet nie będzie podkładał głosu Mario w nadchodzącej grze dostępnej wyłącznie na Switchu, Super Mario Bros. Zastanawiać się.

https://www.youtube.com/watch?v=4mOpD2Cx3a

Specjalna wiadomość od Shigeru Miyamoto i Charlesa Martineta

W specjalnym przesłaniu wideo opublikowanym dzisiaj, 7 września, Miyamoto wspomina, jak Martinet zadebiutował jako głos Mario w przełomowej grze platformowej 3D z 1996 r., Super Mario 64. Miyamoto mówi także o trendzie de Martineta, który nazywa legendę Nintendo „tatusiem!” » oraz liczne wspólne podróże, które odbyły, aby promować Mario i Nintendo na całym świecie.

Miyamoto wyraził swoją wdzięczność za pracę Martineta nad ożywianiem postaci Nintendo przez prawie 30 lat. „Charles-san, dziękuję bardzo” – powiedział Miyamoto.

Rola „Ambasadora Mario”

Podczas sesji pytań i odpowiedzi na GalaxyCon Austin 2023 Martinet omówił swoją nową rolę „ambasadora Mario” Nintendo, mówiąc: „Nie wiem jeszcze, co to jest”. Martinet wyjaśnił również: „Nie jestem na emeryturze, ale jestem ambasadorem. Kiedy będziemy podążać w przyszłość, nauczę się, wszyscy dowiemy się dokładnie, co to jest.

W wiadomości wideo Miyamoto powiedział, że Martinet będzie nadal podróżować po całym świecie, aby promować Mario na imprezach, wykonywać głosy Nintendo dla fanów i rozdawać autografy.

Zastępca Martineta

Jeśli chodzi o zastąpienie Martineta w roli głosu Mario, Nintendo nie wydało jeszcze oświadczenia w tej sprawie. W niedawnym wywiadzie dla IGN dyrektor generalny Nintendo of America Doug Bowser powiedział, że tożsamość nowego aktora zostanie ujawniona w napisach końcowych Super Mario Bros. Zastanawiać się.

„Myślę, że ludzie to rozpoznają, kiedy zobaczą Super Mario Bros. Ciekawe, usłyszą inny głos, pozwolimy, żeby to się rozegrało, będzie to widoczne w napisach końcowych, a ludzie dowiedzą się w tym momencie, kim jest nowa osoba, ale nie planujemy ogłaszać tego o godz. czas do przodu” – powiedział Bowser.

Nowe głosy dla innych postaci Mario

W wiadomości wideo Miyamoto ujawnia również, że głosy niektórych innych postaci Mario uległy zmianie w Super Mario Bros. Zastanawiać się. „Głosy niektórych postaci Mario stały się nowe”, powiedział Miyamoto, „więc sprawdź je”. Martinet użyczył swojego głosu kilku postaciom Mario, w tym Luigi, Wario i Waluigi.

Źródło: www.ign.com