Seria Pokemon Scarlet and Violet TCG wystartuje w 2023 roku, oto zajawkaOprócz nowego zwiastuna „gry konkurencyjnej” na Mistrzostwach Świata Pokémon 2022, prezes Pokémon Company, Tsunekazu Ishihara, ogłosił również nową serię kart kolekcjonerskich.

W osobnym filmie Atsushi Nagashima – dyrektor ds. gier Pokémon TCG w Creatures Inc. – wyjaśnił, w jaki sposób zwiastun był „pierwszą na świecie zajawką” nowej serii Scarlet & Violet TCG, której premiera nastąpi w 2023 roku.

Oto dokładnie, co miał do powiedzenia na temat powyższego filmu:

Logo „ex”, które zostało pokazane w filmie, symbolizuje nadchodzącą serię. Projekt przedstawia wyrafinowaną siłę i przywołuje witalność. Pokémon ex pojawi się na każdym etapie ewolucji: jako Pokémon podstawowy, Etap 1 i Etap 2. Będą mieli wysokie HP, a także potężne umiejętności i ataki. Jednak znokautowanie jednego z tych Pokémonów pozwoli ci wziąć dwie karty Nagród.

Chociaż znokautowanie ex Pokémona przez przeciwnika może kosztować cię dwie karty Nagród, Pokémony Etapu 2 w szczególności mają moc natychmiastowego odwrócenia losów bitwy, z wysokim HP rywalizującym z Pokémon VMAX i potężnymi atakami, które wymagają niewiele energii . Silne Pokémon Ex Stage 2 to tylko jeden z przykładów tego, jak środowisko gry stanie się bardziej zróżnicowane, co pozwoli zabłysnąć różnorodnym Pokémonom.

Ponadto ważnym tematem serii Scarlet & Violet są „powroty” i planujemy wprowadzić karty Pokémon, Trainer i Energy, które mogą w ten sposób odwrócić losy bitwy. W tej nadchodzącej serii zobaczysz, że zarówno znajome Pokémony, jak i nowo odkryte Pokémony pojawiają się jako Pokémon ex, więc bądź na bieżąco, aby uzyskać więcej informacji.

Pokémon TCG: Scarlet & Violet Series jeszcze bardziej rozszerzy grę jako nowy standard dla Pokémon TCG i wstrząśnie grą na wiele sposobów. Proszę nadal czekać na ewolucję Pokémon TCG.

Czy jesteś podekscytowany nową serią The Pokémon TCG? Jakie są Twoje pierwsze wrażenia z byłego? Komentarz poniżej.

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2022/08/pokemon-scarlet-and-violet-tcg-series-launches-in-2023-heres-a-sneak-peek