Sekrety minigier Super Mario 64 DS i New Super Mario Bros.

Dziwaczne mini-gry Mario: nostalgia, którą warto rozpalić na nowo?

Spojrzenie wstecz na minigry Super Mario

Super Mario Bros. Cud był niesamowity. Słonie, urocze, oślizgłe stworzenia, funkowa muzyka… A jednak grając w nią, mieliśmy wrażenie, że czegoś brakuje. „To dziwne” – powiedziałam sobie, zainspirowana memem Pedro Pascala z Wonder Woman 1984 – „ale mogłoby być jeszcze dziwniej”.

Mini-gry w uniwersum Mario

Nowy Super Mario Bros. na DS nie był najbardziej pamiętnym odcinkiem serialu. Jasne, było całkiem fajnie i miło było zobaczyć nowy styl wizualny (na szczęście Nintendo nie podążało tą drogą przez następne 17 lat, hahaha… uh), ale nie jestem tu, żeby o tym rozmawiać główna gra. Chcę porozmawiać o pokerze.

Tak, pokerze! Już dwa lata temu Super Mario 64 DS oferowało minigrę „Picture Poker”, ale została ona przeniesiona (wraz z innymi) na platformówkę 2D na DS i wtedy po raz pierwszy usłyszałem o niej. Hej, jeśli nie mogę być osobisty w mydelniczce, gdzie mogę?

Upadek minigier

A więc ten poker! Mario Wonder mi tego nie dał. Właściwie nie oferowała mi żadnych dziwnych mini-gier. Żadnego „chowania się i buczenia”, żadnego „czasu na trampolinie”, żadnego „poszukiwanego!”. Oferuje podobny rodzaj zabawy ze swoimi zwariowanymi efektami Cudów, ale to nie to samo. Chcę z powrotem moje minigry.

Czy powiedziałbym, że „Picture Poker” był pierwszym domino, które doprowadziło do mojego obecnego uzależnienia od Balatro? Może.

Spróbujmy się tutaj zgodzić. Super Mario 64 DS i New Super Mario Bros. oba są wypełnione mniejszymi zajęciami, które zapewnią ci rozrywkę. Pierwsza ma 36 minigier do odblokowania, a druga 29 – wiele z nich zostało przeniesionych z 64, chociaż są one zabawne w porównaniu z wersjami dla tych, którzy chcą grać w trybie wieloosobowym. Nowy Super Mario Bros. oferuje nawet możliwość łączenia ich ze sobą. To trochę tak, jakby mini Mario Party zostało dodane do głównej gry!

Wspólna nostalgia

Naprawdę podobały mi się te tryby gry. Czy powiedziałbym, że „Picture Poker” było pierwszym domino, które doprowadziło do mojego obecnego uzależnienia od Balatro? Może. Pewne jest jednak, że przy tych mini-grach spędziłem więcej czasu niż przy głównej przygodzie.

Tak się w nich zakochałem, że założyłem (być może naiwnie), że każda nadchodząca gra Mario będzie oferować podobne wrażenia. Możesz sobie wyobrazić moje rozczarowanie, kiedy wyszedł Wonder i choć było to zabawne, nie było czasu, w którym zamierzałeś grać z Luigim.

Telefon do Nintendo

Fakt jest taki, że nic nie było w stanie odtworzyć tej magii. Nic nie jest wystarczająco dziwne. Zarówno New Super Mario Bros. że Super Mario 64 DS ma coś wyjątkowego w swoich dodatkowych trybach gry. Nie zrobili żadnej różnicy w stosunku do głównej gry i dlatego byli tak genialni. Jeśli znudzi Ci się udoskonalona platformówka, możesz zagrać w szalone gry Mario Party, nawet nie dotykając kartridża z grą.

W przypadku „Nowej” serii 2D sprawy się skończyły, a gry zniknęły, ale teraz, gdy sytuacja znów robi się dziwna, co powiesz na nieszablonowe podejście do działu trybów gry? Chodź, Nintendo. Wonderowi udało się przywrócić trochę tej starej szkoły magii, teraz nadszedł czas, aby przywrócić tę niedawno zainspirowaną dziwaczność.

Czy masz miłe wspomnienia z minigier Mario? Czy chciałbyś, żeby wrócili? Wypełnij poniższą ankietę i daj nam znać w komentarzach o swojej ulubionej mini-grze retro!

Źródło: www.nintendolife.com