Ściąć! Edycja specjalna pojawi się na Switchu 1 sierpnia

Ściąć! Specjalna edycja powróci na Switcha 1 sierpnia. Zapowiedziana prawie rok temu przez Limited Run Games, ta platformówka 2.5D wydana na PlayStation powraca z ulepszeniami dla nowoczesnych konsol, dzięki silnikowi Carbon. Twórca oryginału, Tokuro Fujiwara, współpracował z LRG, aby przywrócić do życia klasykę z 1997 roku. Edycja specjalna to nie tylko prosty remaster, ale oferuje nowe funkcje, które przypadną do gustu nowej publiczności.

Oczekiwany powrót

W wywiadzie na blogu PlayStation Fujiwara wraz z wiceprezesem ds. marketingu LRG Aleną Alambeigi omawiają wyzwania stojące przed tworzeniem oryginalnej gry, w tym łączenie grafiki 2D i 3D w celu stworzenia platformówki o kształtach 2,5D. Omawiają także wpływ Tomby! i dlaczego warto go dziś wskrzesić.

Nowe funkcje w programie

Oprócz klasycznych elementów platformowych Tomba! zawiera otwarty świat i elementy RPG, a także mnóstwo zadań pobocznych do odkrycia. Edycja Specjalna doda do gry nowe funkcje, takie jak możliwość zapisywania w dowolnym miejscu, przewijania w dowolnym momencie, umożliwienie sterowania analogowego, muzeum pełne grafik koncepcyjnych i dokumentów projektowych, zremasterowany dźwięk ścieżki dźwiękowej oraz wywiad z Fujiwarą.

Dostępność i recenzje graczy

Ściąć! Edycja specjalna będzie dostępna cyfrowo w sklepie Switch eShop, a edycjami fizycznymi zarządza firma Limited Run Games. Daj nam znać, jeśli kiedykolwiek grałeś w Tombę! w komentarzach.

Źródło: www.nintendolife.com