Scars Above: Jak klasyczne science fiction i nowoczesne opowiadanie historii połączyły się w nową narracyjną przygodę


[*]

Wszyscy w studiu byliśmy wielkimi fanami science fiction odkąd byliśmy dziećmi, a niektórzy z nas są już po czterdziestce, co oznacza, że ​​w tym momencie siedzimy w science fiction od kilku dekad.

Wiele rzeczy zmieniło się od czasu, gdy niektóre z tych klasycznych opowieści zostały opowiedziane po raz pierwszy; ale główne motywy wydają się być tak samo prowokujące do myślenia, a historie wydają się równie aktualne dzisiaj, jak wtedy, nawet jeśli nie trafiły w niektóre szczegóły. Na przykład konsola Xbox jest prawdopodobnie o kilka rzędów wielkości potężniejsza niż komputer centralny oryginalnego Enterprise, sądząc po czasie odpowiedzi na zapytania pana Spocka.

Wprowadziliśmy tę miłość do science fiction do naszej gry – Blizny powyżejtrzecioosobowa przygodowa gra akcji dla jednego gracza. Blizny łączy satysfakcję płynącą z pokonywania trudności z fascynującą fabułą science fiction. W rzeczywistości samo wyzwanie jest wplecione w narrację, podobnie jak podstawowa mechanika gry. W tajemniczym, obcym świecie wcielasz się w zagubioną astronautkę, która stawia czoła przytłaczającym przeciwnościom i musi wykorzystać wszystkie dostępne zasoby, aby przeżyć. Od tworzenia i używania broni żywiołów i gadżetów, po wykorzystywanie słabości wrogiej fauny i flory oraz możliwości znajdowanych w otoczeniu – podejście do walki to nie tylko decyzja projektowa, ale także fabularna.

podczas pisania Blizny powyżej, chcieliśmy uchwycić oldskulowy klimat science-fiction; częściowo dzięki naszej miłości do tych historii, ale także dzięki ich ciągłej aktualności, dreszczyku emocji i budowaniu wyobraźni, która wytrzymuje próbę czasu. Oczywiście nadaliśmy naszej historii nowoczesny charakter i miejmy nadzieję, że udało nam się przemycić tu i ówdzie kilka niespodzianek.

Blizny powyżej zrzutu ekranu

Chwila Blizny czerpie inspiracje z wielu źródeł – a jest ich zbyt wiele, by je tu wymieniać – kilka dzieł definiujących gatunek utkwiło mi w głowie podczas wymyślania oryginalnej koncepcji gry: dylematy etyczne nauki i niebezpieczeństwa niekontrolowanego postępu technologicznego w Foundation autorstwa Asimova; zorientowana na misję sztuczna inteligencja pozbawiona etycznych ograniczeń z 2001: Odysei kosmicznej Clarke’a; i, co być może zaskakujące, dziwność i nieoczekiwanie znalezione poza króliczą norą w Alicji w Krainie Czarów Carrol odcisnęły piętno na podróży Kate na tajemniczą planetę pozasłoneczną.

Jeśli chodzi o kultowe klasyki na ekranie, porównanie do Obcego jest oczywiście oczywiste; od zaradności Ellen Ripley po biologiczny horror Ksenomorfa. Mniej oczywistą inspirację można znaleźć w filmie sprzed moich czasów (pamiętam, że oglądałem go jako dzieciak na TCM, to był już wtedy „stary klasyk”) – „Zakazana planeta” z 1956 roku. Był to pierwszy plan science fiction całkowicie na innej planecie, daleko od Ziemi. Zawierała również jedną z pierwszych postaci AI z własną osobowością.

Blizny powyżej zrzutu ekranu

Wreszcie pomysł, by bohaterowie byli odkrywcami i naukowcami, a nie żołnierzami i wojownikami, wywodzi się ze Star Trek – nieustającego źródła inspiracji dla całego naszego studia. W rzeczywistości, oto kilka ciekawostek dla Ciebie: Kate nosi imię aktorki Kate Mulgrew – Kapitan Janeway ze Star Trek Voyager.

Dobre science fiction jest ponadczasowe i mamy nadzieję, że uchwyciliśmy część jego istoty w historii Blizny powyżej, nadając mu trochę tej trwałej jakości. Oczywiście jest to współczesna historia w nowoczesnej fabularnej grze akcji, podążającej za obecnymi trendami zarówno w rozgrywce, jak i opowiadaniu historii. Naszym planem zawsze było wzajemne oddziaływanie między fabułą a mechaniką gry. Na przykład sposób Blizny stanowi wyzwanie, odzwierciedla skalę dzielącą Kate od przerażających biologicznych potworności, którym musi stawić czoła. Umiejętności inżynieryjne i naukowe Kate, a nie szkolenie bojowe, przekładają się na gadżety i broń, na której gracze muszą polegać w ramach taktycznej walki w grze.

Blizny powyżej zrzutu ekranu

Kiedy nie walczy, Kate rozwiązuje tajemnicę planety i odkrywa historię poprzez badania i eksplorację naukową, również przedstawioną w rozgrywce. Uczyniliśmy mechanikę rozgrywki częścią historii (nawet mechanika „odradzania się” jest elementem narracyjnym) i wykorzystaliśmy historię do kierowania projektem mechaniki. To współczesna historia opowiedziana przez współczesną rozgrywkę – inspirowana klasykami science fiction i odwiecznymi motywami ludzkiej ciekawości, eksploracji i nauki; i oczywiście obce planety pełne przerażających potworów.

Nie możemy się doczekać, aż pokonasz przeciwności losu, korzystając z wiedzy, eksperymentów, myślenia taktycznego i umiejętności strzeleckich – walcząc o zachowanie spokoju i precyzji w intensywnych chwilach przerażenia. Blizny powyżej ukaże się dzisiaj, 28 lutegocz na Xbox One i Xbox Series X|S.

Blizny powyżej

Xbox Live

Blizny powyżej

Pierwsza materia


9

39,99 $

Scars Above to wymagająca, trzecioosobowa, przygodowa strzelanka akcji science-fiction, łącząca satysfakcjonujące uczucie pokonywania trudności z wciągającą i zawiłą fabułą, osadzoną w tajemniczym świecie obcych do eksploracji. Pewne rzeczy nie miały zostać odkryte… Na orbicie Ziemi pojawia się kolosalna i zagadkowa obca struktura, która wprawia w osłupienie cały świat; ludzkość nazywa to „Metahedron”. Zespół Sentient Contact Assessment and Response (SCAR) – składający się z naukowców i inżynierów – zostaje wysłany w celu zbadania sprawy. Sprawy nie idą zgodnie z planem, a Metahedron przenosi zespół przez kosmos na tajemniczą planetę pozasłoneczną. Wcielamy się w dr Kate Ward – członkinię SCAR – która budzi się oszołomiona, samotna w dziwnym, wrogim otoczeniu. Zdeterminowany, by przeżyć, wyruszasz na poszukiwanie swojej załogi i rozwikłanie tajemnicy tego, co się stało. PRZETRWAJ W PRZECIWKO WSZYSTKIM: Kate jest astronautką i naukowcem – nie żołnierzem – ale jest zaradna i zdeterminowana, by zrobić wszystko, by przeżyć. Używaj kombinacji broni dystansowej, urządzeń, materiałów eksploatacyjnych i ataków w zwarciu, musisz zarządzać wytrzymałością podczas biegania, unikania, wykorzystywania słabych punktów i odkrywania skutecznych taktyk, aby pokonać wrogów. . Twórz różne przedmioty i gadżety, które pomogą ci stawić czoła niezliczonym zagrożeniom na tej egzoplanecie. ODKRYJ TAJEMNICZĄ EKSPLOATACJĘ: Zanurz się w starannie przygotowanej przygodzie, inspirowanej klasykami science-fiction. Eksploruj obcy świat pełen niezliczonych zagrożeń, wspaniałych krajobrazów i ruin wskazujących na starożytną – ale zaawansowaną – cywilizację, która w jakiś sposób zniknęła. Podróżuj przez różne biomy, takie jak bagna, mroźne pustkowia, podziemne jaskinie i obiekty obcych — wszystkie z własnym zestawem wyzwań, wrogów, tajemnic i zagrożeń środowiskowych. WYRUSZ W PODRÓŻ BADAWCZĄ: Kate jest naukowcem do szpiku kości i wykorzystasz tę wiedzę naukową do wydobywania informacji z otoczenia poprzez skanowanie artefaktów, materiałów i stworzeń w celu poznania ich cech, właściwości i słabości. Podczas eksploracji otoczenia będziesz przeprowadzać analizy i zdobywać wiedzę, która pozwoli ci tworzyć nowe gadżety, broń i odblokowywać zdolności w drzewkach Ksenobiologia i Inżynieria. EKSCYTUJĄCE WALKI Z BOSSAMI: Upiorne projekty wrogów – z różnymi strategiami i taktykami – sprawią, że starcia będą świeże, zmuszając cię do znalezienia kreatywnych sposobów na ich pokonanie. Blizny powyżej doświadczenia:
[*] Zanurz się w ekscytującej przygodzie science-fiction inspirowanej klasykami gatunku
[*] Eksploruj enigmatyczny i zawiły obcy świat – z mnóstwem tajemnic do odkrycia
[*] Walcz taktycznie, używając kombinacji ataków żywiołów, gadżetów i przedmiotów, wykorzystuj otoczenie i słabości wroga
[*] Walcz z ekscytującymi i wymagającymi wrogami i bossami, od potężnych, pokrytych skałami potworów po koszmarne stworzenia czające się w ciemności
[*] Zdobywaj wiedzę i zdobywaj nowe umiejętności
[* ]Skanuj wrogów, aby poznać ich słabości i zachowania
[*] Wykorzystaj swoje umiejętności naukowe do prowadzenia badań i ekstrapolacji informacji Opis treści dla dorosłych: Twórcy opisują zawartość w następujący sposób: Przemoc, Przedstawienia zmutowanych ciał ludzkich, Przedstawienia martwych i okaleczonych kosmitów.


[*]
[*]Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2023/02/28/scars-above-sci-fi-narrative-adventure/
[*]