Saturnalia, survivalowa przygoda z horrorem, nadchodzi na konsolę Xbox


W świecie Saturnalie, nic nie jest takie, jak się wydaje. Włoska wioska Gravoi na pierwszy rzut oka może wydawać się osobliwa i skromna, ale kryje w sobie wiele tajemnic. Podobnie jest więcej czterech współbohaterów Saturnalie niż na pierwszy rzut oka. Chociaż każdy z nich jest outsiderem z różnych powodów, wszystkich łączy wspólny cel: wykorzenienie ciemności, która nawiedza Gravoi, nawet jeśli oznacza to sprowadzenie własnych demonów do światła.

Pierwszą z nich jest Anita Giannini, wybitna geolog i obraz businesswoman końca lat 80-tych. W przeciwieństwie do innych bohaterów, nie była przywiązana do Gravoi przed jej przybyciem na rok przed wydarzeniami w grze. W rzeczywistości jej pierwotnym celem we wsi było prowadzenie rozpoznania w okolicy w imieniu korporacyjnych interesów górniczych, chcących eksploatować otaczające zasoby naturalne. Kobietę o jej pewności i pewności siebie niełatwo odstraszyć, zarówno w sprawach zawodowych, jak i osobistych, więc może było nieuniknione, że wplątuje się w nielegalny romans z nikim innym jak Damianom, żonatym zakrystianem z miasta. Na początku Saturnalieodkryła, że ​​jest w ciąży, i pomimo kontrowersji, które z pewnością wynikną, jeśli jej romans zostanie upubliczniony, jest zdeterminowana, aby je zatrzymać.

Konserwatywne wartości Gravoi są sprzeczne z niezachwianą postacią Anity, ale działają też inne, mroczne siły, których nawet ona nie może odrzucić.

W przeciwieństwie do tego, Paul Izem jest dzieckiem Gravoi, nawet jeśli nie wiedział o tym przez większość swojego życia. Po tym, jak jego rodzice biologiczni zmarli w tajemniczych okolicznościach, gdy był jeszcze niemowlęciem, Paul został wkrótce adoptowany przez rodzinę w Iglesias, mieście na południu Sardynii. Dopiero po odkryciu listu wzywającego jego przybranych rodziców, by nigdy nie pozwolili mu wrócić do Gravoi, przeciwstawia się tej prośbie i wyrusza w osobistą misję, aby dowiedzieć się prawdy o tym, co stało się z jego matką i ojcem. Aby nie wzbudzać podejrzeń w mieście i tak już nieufnym wobec obcych, Paul wykorzystuje swój zawód fotoreportera, aby ukryć swój prawdziwy motyw, twierdząc, że pracuje nad filmem dla magazynu turystycznego, nawet gdy po cichu szuka wskazówek na temat swojej przeszłości. Nie wie, że jego aparat będzie miał kluczowe znaczenie w dokumentowaniu horroru czającego się w Gravoi…

Szybko przybierając odważną minę, Paul ukrywa swoją niepewność, tak jak ukrywa swoją prawdziwą motywację do przyjazdu do wioski. Ale pozostali bohaterowie Saturnalie nie podzielam jego samoświadomości.

Sergio Aulas urodził się i wychował w Gravoi, ale wyjechał do Manchesteru, gdy miał zaledwie szesnaście lat. W tamtym czasie jego odejście wydawało się czymś, co należałoby uczcić: szansą na studia za granicą, opłacaną hojnością Bruno Bissani, pana i właściciela zamku w Gravoi. Ale tak naprawdę nie była to okazja, ale wygnanie: odnaleziony w łóżku z Bisssani przez własną żonę lorda, Sergio został wysłany do Anglii, aby ukryć skandal, za namową ojca. Trzydzieści lat później został odnoszącym sukcesy programistą komputerowym i wrócił do Gravoi tylko po to, by zaopiekować się swoim żelaznymi płucami ojcem. Zdystansowany i analityczny Sergio jest z natury antagonizowany przez tradycjonalistyczne normy swojego rodzinnego miasta, szczególnie jako wesoły, który nie musi już ukrywać swojej seksualności. Ale motywowany zobowiązaniami wobec chorego ojca, a także nieustającą ciekawością losu byłego kochanka, który od tamtej pory zniknął, Sergio nie ma innego wyjścia, jak tylko wrócić do społeczności i tajemnicy Gravoi.

Ale Sergio potajemnie walczy z uzależnieniem od morfiny, które leczy, kradnąc lekarstwo ojca. Jeśli chce znaleźć odpowiedzi, których szuka, będzie potrzebował jednej rzeczy, z której jest najbardziej zakłopotany: pomocy innych.

Claudia Mirai wolałaby cierpieć w milczeniu niż prosić o pomoc. Bardziej niż ktokolwiek inny w Saturnaliegardzi Gravoi: jako szesnastoletnia punka wie, że została stworzona do czegoś więcej niż tylko zajmowania się barem ojca, a przestarzała kultura jej odległego rodzinnego miasta przytłacza ją do granic rozdrażnienia. Ale to nie tylko młodzieńczy bunt kształtuje jej światopogląd. Jako dziecko natknęła się na przerażającą scenę: jej ciotka, ubrana w suknię ślubną i wisząca na stuletnim drzewie oliwnym w starożytnym obszarze nuragi, tuż za wioską. Ten widok pozostawił Claudię bolesną traumę, od której nigdy nie może się uwolnić, tak jak to się stało Omerta (południowowłoski kodeks milczenia), który nastąpił, gdy jej ojciec i inni mieszkańcy odmówili uznania śmierci za samobójstwo. Od tego czasu stoi w ostrej opozycji do każdej instytucji w swojej społeczności, czy to wartości patriarchalnych, czy nauczania religii. Jest wyzywająca i łączy się tylko z tymi, których uważa za będących w opozycji do systemu – ale tak naprawdę jej cynizm jest mechanizmem radzenia sobie z jej bolesnymi wspomnieniami i gorzkimi relacjami z ojcem. Jej życzeniem jest opuszczenie Gravoi i rozpoczęcie nowego życia gdzieś z dala od wszystkiego, co kiedykolwiek znała.

Aby jednak to pragnienie się spełniło, musi przetrwać noc zimowego przesilenia.

W pojedynkę każda z tych postaci może zrobić tylko tyle. Razem mają szansę odkryć tajemnicę Gravoi i uciec z Saturnaliów.

Zespół tutaj w Santa Ragione dokłada ostatnie szlify do gry i nie możemy się doczekać, aż w nią zagrasz. Saturnalia zadebiutuje na Xbox One i Xbox Series X|S 27 października 2022 roku.

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2022/09/20/saturnalia-a-survival-horror-adventure-comes-to-xbox/