Saturnalia, hitowy horror, pojawia się na Steamie z 40-minutową wersją demonstracyjną

Przygotuj się na koszmarne przeżycie z Saturnalia, uznaną grą survivalową od Santa Ragione, twórcy MirrorMoon EP. Po okresie wyłączności w Epic Games Store, gra w końcu trafi na Steam w październiku. A żeby zaostrzyć Twój apetyt, na platformie Valve dostępna jest teraz 40-minutowa wersja demonstracyjna.

Przerażający koszmar

Saturnalia przenosi Cię do starożytnej i zmieniającej się wioski Gravoi, silnie inspirowanej sardyńskim folklorem. Twoją misją jest rozwiązanie tajemnicy spowijającej wioskę i uniknięcie jej okropności. Aby to zrobić, możesz grać czterema różnymi postaciami i przełączać się między nimi według własnego uznania. Ale bądź ostrożny, jeśli wszystkie postacie zginą, wioska zmieni swoją konfigurację i będziesz musiał zacząć od nowa, chociaż postęp w narracji i zagadkach zostanie zachowany.

Nowe funkcje

Wraz z pojawieniem się na Steamie Saturnalia zyskuje nowe funkcje. Będziesz mieć dostęp do trybu pierwszoosobowego, trybu fotograficznego, ustawień dostosowywania aparatu, a także czarno-białego trybu film noir dla mroczniejszej atmosfery. Jeśli ruchy postaci wydają Ci się zbyt gwałtowne, możesz także włączyć opcję płynniejszych animacji.

40-minutowa demonstracja

Demo Saturnalii, dostępne już na Steamie, pozwoli Wam zanurzyć się w świecie gry, poznać jego mechanikę i postaci. Będziesz miał 40 minut na rozkoszowanie się tym intensywnym doświadczeniem. Dokładna data premiery Saturnalii na platformie Steam nie została jeszcze ujawniona, ale zaplanowano ją na październik.

Źródło: www.eurogamer.net