Sarah Bond, prezes Xbox: „Koncentracja inżynieryjna na doświadczeniach nowej generacji”

Skoncentruj się na przyszłości z Xbox: następną generacją sprzętu

Xbox stawia na innowacyjne doświadczenia

Prezes Xbox, Sarah Bond, powiedziała niedawno, że jej głównym celem w Xbox jest skupienie się na „projektowaniu i budowaniu sprzętu nowej generacji”. W wywiadzie dla Bloomberga Bond wyjaśnił, że Microsoft skupił się na konsoli Xbox, aby zapewnić „największy w historii krok naprzód” w zakresie sprzętu nowej generacji, skupiając się na „mocy i wydajności”. Wizja ta odzwierciedla to, o czym Bond wspomniał już w przeszłości, a mianowicie, że następna generacja sprzętu Xbox będzie dążyć do „osiągnięcia największego skoku technologicznego, jaki kiedykolwiek widziano w ciągu pokolenia”.

Znaczenie kompatybilności wstecznej

W ramach tego wywiadu Sarah Bond podkreśliła również znaczenie kompatybilności wstecznej w przyszłym sprzęcie Xbox. Powiedziała: „Chodzi także o możliwość grania we wszystkie gry. Mam na myśli ludzi, którzy grają na konsoli Xbox od dziesięcioleci i zainwestowali u nas tysiące dolarów i godzin. [Nous voulons leur permettre] aby móc zabrać ze sobą wszystkie te gry na przyszły sprzęt. »

Następnie wyjaśniła, że ​​kiedy pod koniec ubiegłego roku objęła stanowisko prezesa Xbox, utworzenie zespołu zajmującego się wsteczną kompatybilnością było jednym z jej pierwszych priorytetów. Następnie powiedziała, że ​​zespołowi Xbox zależy na umożliwieniu grania w swoje gry, gdziekolwiek się znajdują. „Częścią tego jest nasze długoterminowe zaangażowanie w grę międzyplatformową, a także nasze zaangażowanie we wzajemne postępy i zapisywanie w chmurze. Dzięki temu możesz kontynuować od miejsca, w którym przerwałeś na jednym urządzeniu, i kontynuować na innym – taka jest nasza wizja” – dodała.

Xbox pod ostrzałem

Ostatnio Xbox znalazł się pod ostrzałem po zamknięciu czterech swoich studiów, w tym Arkane Austin i Tango Gameworks, a także ponownie za obronę decyzji o zamknięciu tych studiów.

Źródło: www.gamespot.com