Samsung przedstawia nowy ekran rozwojowy monitora do gier 2D/3D bez okularów i gogli VR

Rewolucja w grach: Samsung przedstawia swój przyszły monitor 2D/3D bez okularów i gogli VR

Rewolucyjny monitor w fazie rozwoju

Samsung zaprezentował nowy monitor pod roboczą nazwą Samsung 2D/3D Gaming Monitor, który oferuje tryb 3D niewymagający okularów. Monitor umożliwia także granie w gry VR bez zestawu słuchawkowego, a Samsung twierdzi, że jest kompatybilny z istniejącymi grami i doświadczeniami VR.

Technologia śledzenia oczu i głowy

W monitorze wbudowane są dwie kamery śledzące ruchy oczu i głowy, które wykorzystywane są w trybie 3D w celu optymalizacji efektów. Trybu 3D można także używać do ulepszania innych treści, a monitor posiada specjalistyczny interfejs użytkownika do nawigacji 3D.

Zgodność z grami VR i nadchodzącymi partnerstwami

Technologia śledzenia wzroku zastosowana w monitorze ułatwia także granie w gry VR bez konieczności używania dedykowanego zestawu słuchawkowego, a monitor jest w stanie obsłużyć „istniejące gry, doświadczenia i treści VR”. Samsung ogłasza, że ​​monitor jest kompatybilny ze Steam VR i że jest w trakcie nawiązywania współpracy w zakresie zawartości gier 3D ze znaczącymi, ale obecnie niezidentyfikowanymi wydawcami gier. Więcej informacji na temat monitora 2D/3D będzie dostępnych „później w 2024 roku”.

Wniosek

Ponieważ produkt jest wciąż na wczesnym etapie, okaże się, jak cena monitora będzie wyglądać w porównaniu z różnymi goglami VR dostępnymi na rynku.

Źródło: www.gamespot.com