Sam & Max: The Devil’s Playhouse – wersja zremasterowana zapowiedziana na 14 sierpnia

Wyczekiwany remaster gry Sam & Max: The Devil’s Playhouse

Informacje o dacie premiery i remasterze

Sam & Max: The Devil’s Playhouse, trzeci i ostatni sezon epizodycznej serii przygodówek point-and-click studia Telltale Games, ukaże się 14 sierpnia tego roku. Sezon ten, pierwotnie wydany w 2010 roku, w spektakularny sposób zakończył przygody Sam & Max: Save the World w 2006 roku i Sam & Max: Beyond Time and Space w 2007 roku.

Fabuła i ulepszenia remastera

W najnowszej odsłonie niezłomny duet detektywów zajmujących się psami i królikami, stworzony przez kultowego twórcę komiksów Steve’a Purcella, stawia czoła dziwnym bogom, obcym watażkom i nie tylko, w walce o kontrolę nad starożytną i nadprzyrodzoną mocą.

Remaster Sam & Max: The Devil’s Playhouse po raz kolejny jest tworzony przez dewelopera Skunkape Games, który nabył prawa do przygód Sama i Maxa od Telltale w 2018 roku. Podano niewiele szczegółów na temat ulepszeń wprowadzonych do gry, ale możemy się tego spodziewać ulepszona grafika i dźwięk, dynamiczne oświetlenie, poprawione modele postaci zgodne z oryginalnymi projektami Steve’a Purcella, nowa muzyka kompozytora Jareda Emersona-Johnsona, nowy interfejs użytkownika, obsługa kontrolerów i nie tylko.

Dostępność i oczekiwania fanów

Zremasterowana wersja Sam & Max: The Devil’s Playhouse będzie dostępna na PlayStation, Xbox, Switch i PC (za pośrednictwem Steam i GOG) od 14 sierpnia. Fani już mają nadzieję, że Skunkape będzie w przyszłości pracować nad zupełnie nową grą Sam & Max.

Źródło: www.eurogamer.net