Sam Barlow zdradza szczegóły swoich tajnych projektów na rok 2022 – Immortality.

Sam Barlow, założyciel studia Half Mermaid i jeden z twórczych umysłów stojących za docenionym przez krytyków filmem Immortality z 2022 roku, pracuje obecnie nie nad jednym, ale dwoma tajnymi projektami. Obydwa wyglądają dziwnie i przerażająco, jak to tylko możliwe. Szczegóły ? Nie ujawnia ich. Ale te dwa projekty łączy jedno: „kalejdoskopowa wolność”.

Tajemniczy Projekt C i Projekt D

Na początku tego roku Half Mermaid po cichu udostępniło na Steamie dwie nowe strony sklepu dotyczące dwóch różnych gier: Project C i Project D. Zagadkowe opisy i zdjęcia sugerują, że Barlow powraca do gatunku horrorów, ale obecnie dostępnych jest niewiele szczegółów. Barlow potwierdza, że ​​C i D to dwa osobne projekty realizowane przez dwa oddzielne zespoły w ramach Half Mermaid i że jeden z nich jest rozwijany przy użyciu silnika Unreal Engine. Na razie jednak ujawnia niewiele więcej.

Zamiast rozmawiać o samych projektach, Barlow woli omówić pomysły i filozofie, którymi bawił się on i Pół Syrena. Jedną z tych idei jest to, co Barlow nazywa „wolnością kalejdoskopową”. W poprzedniej rozmowie opisał Nieśmiertelność jako narracyjną metroidvanię – obejmującą „eksplorację, cofanie się, poruszanie się, odblokowywanie umiejętności nawigacji lub po prostu zrozumienie”. W ten sposób Barlow chce, aby gracze ponownie odwiedzali sceny, pomysły lub lokalizacje w jego grach z odnowionym zrozumieniem i wyciągali nowe wnioski na temat historii.

Eksperymenty i wyzwania

Kolejnym elementem, z którym Barlow chce poeksperymentować, jest zanurzenie gracza bezpośrednio w akcję bez żadnych wyjaśnień i tutoriali. Chce także unikać gier przeładowanych systemami rozgrywki, preferując minimalistyczny design, który zapewnia maksymalną przyjemność. Podkreśla, że ​​prostota nie musi oznaczać niższej jakości, niższej wartości czy nawet niższego kosztu. Barlow chce nieustannie forsować samą definicję gry wideo.

Pomimo niepewności branży gier wideo i obaw wyrażanych przez Barlowa, on i Half Mermaid kontynuują swoją wyjątkową linię eksperymentalnych gier filmowych. Niezależnie od Projektów C i D, Barlow twierdzi, że nadal zadaje to samo pytanie: „Jak daleko możemy posunąć się w tej definicji?” »

Źródło: www.ign.com