SaGa: obejrzyjmy wspólnie tę kultową sagę RPG na Switchu

Seria SaGa to jedna z najbardziej unikalnych marek, jakie wywodzą się od giganta gier RPG Square Enix.

Początki serii SaGa

Często uważana za „dziwną” kuzynkę Final Fantasy, SaGa została stworzona przez Akitoshiego Kawazu, jednego z projektantów gry Final Fantasy II, często uważanej za nietypowy odcinek sagi. W zasadzie podobny do swojego poprzednika, Final Fantasy II wyróżnia się systemem poziomowania. Zamiast zdobywać punkty doświadczenia, Twój zespół ulepsza się w oparciu o podjęte działania. Zatem atak będzie się zwiększał, im częściej będziesz atakował, i w zależności od użytej broni, jej mistrzostwo będzie ewoluować.

Oryginalność SaGi

Mechanika ta była wówczas krytykowana, ale dziś stanowi integralną część serii SaGa. Przechodząc z NES-a na Game Boya, Makai Toushi Sa・Ga, zlokalizowana w Ameryce Północnej jako The Final Fantasy Legend, zapoczątkowała narodziny naprawdę charakterystycznej serii RPG. SaGa stawia na nietradycyjne, z nieliniową fabułą, czasami podążającą za kilkoma pokoleniami postaci lub oferującą kilka indywidualnych historii.

Renesans franczyzy

W ciągu ostatnich pięciu lat marka przeżyła renesans dzięki licznym remake’om, remasterom, a nawet dwóm nowym grom z serii wydanym na różne konsole. Niedawno na Switcha pojawiła się SaGa Emerald Beyond, która w naszej recenzji uzyskała ocenę 7/10.

Nadszedł czas, aby uczcić serię. Nie ma lepszego sposobu niż pozwolenie na głosowanie!

Jako zarejestrowani czytelnicy Nintendo Life możesz oceniać gry w skali do 10, klikając gwiazdki poniżej. Ostateczny ranking, oparty na głosach użytkowników z Holandii, może ulec zmianie nawet po publikacji. Jeżeli jeszcze nie oceniłeś gier w naszej bazie danych, zrób to, Twój głos będzie się liczył.

Nie zapomnij podzielić się swoimi ulubionymi grami SaGa, głosując poniżej!

Dziękujemy za ocenę ulubionych i nie wahaj się z nami skontaktować, jeśli uważasz, że czegoś brakuje. Wyniki zostaną ogłoszone w przyszłej publikacji, pamiętaj jednak, że ranking będzie podlegał zmianom, zawsze możesz wpłynąć na wynik po jego publikacji.

Źródło: www.nintendolife.com