Rzucimy okiem na Danganronpa S: Hype Cards and Story z Ultimate Summer Camp


Dekadencja Danganronpy pojawi się na Switchu 3 grudnia i będzie zawierał aż cztery gry w jednym pakiecie, wszystkie dostępne osobno w Switch eShop, jeśli wolisz. Będzie zawierać trzy główne gry z serii przygodowych powieści wizualnych (Danganronpa: Trigger Happy Havoc Anniversary Edition, Danganronpa 2: Goodbye Despair Anniversary Edition i Danganronpa V3: Killing Harmony Anniversary Edition), a także zupełnie nową grę: Danganronpa S: Ultimate Obóz letni.

Ten ostatni to romans w stylu gry planszowej, w którym postacie z serii wchodzą w interakcję – zgadłeś – letni obóz. Po zapoznaniu się z kilkoma materiałami prasowymi od dewelopera Spike’a Chunsoft, w tej funkcji przyjrzymy się prologowi i mechanizmowi Hype Card w tej nowej grze.

Spakuj walizki na Obóz Rozwoju Talentów

Według naszych źródeł (którzy stworzyli grę, więc powinni wiedzieć), trzyletnie studia w Hope’s Peak Academy są zakończone gigantycznym 50-dniowym obozem letnim znanym jako „Obóz rozwoju talentów”. Komaru Naegi dostaje zaproszenie, ale odkrywa, że ​​nie tylko najlepsi uczniowie będą chłonąć słońce i talenty na obozie — członkowie rodziny oraz Obecni będą również uczniowie szkół podstawowych.

Mając na uwadze obecność małych dzieci, pocieszające jest to, że choć relacje między bohaterami będą obecne i poprawne, „przerażające wydarzenia” odmiany, miłośnicy serialu będą znajomi przyzwyczajenie być elementem tego obozu letniego — wydaje się, że w tym przypadku na szczęście ktoś ma myślałem o dzieciach.

Mówimy „wygrzewać się na słońcu”, ale w rzeczywistości cały obóz odbywa się w Neo World Program, rzeczywistości podobnej do Matrixa, do której wchodzi się w kapsule. Słońce na wyspie Jabberwock jest całkowicie cyfrowe, co prawdopodobnie oznacza, że ​​nie musisz smarować kremem do opalania i chodzić z piaskiem przyklejonym do twojej osoby.

Monokuby, Monobeast i Odłamki Nadziei

Robotyczne Monokuby z Danganronpa V3 występują w grze jako swego rodzaju „pomocnicy” obozowi, chociaż ojciec kubów, Monokuma, bierze na siebie, aby obóz był trochę mniej relaksujący i trochę bardziej zabójczy, gdy wypełni miejsce maurauding Monobeast. Zainicjuj bitwę, aby uciec z obozu i wrócić do prawdziwego świata.

Na szczęście Monokubs trzymają się, aby wspierać obozowiczów i interakcję z nimi, podczas gdy rozwijanie 10 postaci najwyraźniej stanowi podstawę opowieści, ponieważ walczą o zbieranie Odłamków Nadziei i rozwijanie swojego talentu w miarę postępów.

Karty postaci i szumu

Szkoła ma sklep z trzema maszynami MonoMono, które wydają obie karty postaci – które, jak można się spodziewać, odblokowują postacie – ale także Hype Cards, które zapewniają ulepszenia umiejętności twojej postaci i zwiększają ich maksymalną pojemność.

Hype Cards są używane w różnych trybach gry i wchodzą w życie w momencie ich wylosowania, z dziewięcioma rodzajami kart dla każdej z 60 (!) grywalnych postaci. Każda karta zawiera ilustracje zaczerpnięte z gadżetów Danganronpa, które można sprawdzić na ekranie wyboru postaci.

Wspomniane wcześniej maszyny MonoMono oferują również jednorazowe bonusy do gier planszowych, które na przykład zwiększą rozmiar talii lub zapewnią zniżki w sklepach.

Oto rzut oka na kilka kart:

Szkoła Sklep Tuck Zakupy w sklepie, Monocoin i w świecie rzeczywistym

Oczywiście możesz wydać swoje ciężko zarobione Monocoiny w grze w szkolnym sklepie i kupić szanse na wygranie wybranych kart (również bez duplikatów, co jest miłe).

Możesz jednak również wydawać monety z prawdziwego świata, jeśli lubisz takie rzeczy. Nie możesz wymienić prawdziwych pieniędzy na Monocoin, ale zamiast tego gracze mający ubogi czas mają możliwość kupienia karty, którą są po użyciu „1 karty DLC” kupionej przez Nintendo eShop.

Ceny tych kart DLC – które całkowicie usuwają losowy element gacha z zakupów w automatach walutowych w grze – kosztują 0,99 USD za 1 kartę, 1,99 USD za 3 karty i 2,99 USD za 5 (istnieje również jednorazowa oferta 3- pakiet kart za 0,99 USD).


DR10
Obraz: Spike Chunsoft

To tyle, jeśli chodzi o nasze krótkie wczesne spojrzenie na kilka aspektów Danganronpa S: Ultimate Summer Camp, chociaż fani serii mogą być również zainteresowani informacją, że na koniec listopada zaplanowano 90-minutowe wydarzenie transmitowane na żywo: 10. rocznica Danganronpy: Ostateczne spotkanie klas.

Zapowiedziane wcześniej w tym roku, jest to (nieco opóźnione) obchody 10-lecia serii, które odbędą się w pawilonie japońskim Tokorozawa Sakura Town w Saitama. Obejmie występy muzyczne utworów z całej serii, a także zaplanowane występy niektórych japońskich aktorów głosowych i reżyserów muzycznych.

W sobotę 27 listopada 2021 r. odbędą się dwa spektakle – jeden w dzień, drugi w nocy (oczywiście czasu japońskiego). Wszystko będzie po japońsku, ale dla tych z was, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w żadnym z tych występów, nie martwcie się — jest opcja VOD tylko dla was na wybrany przez siebie występ. Godziny i szczegóły poniżej, a bilety można kupić i sprawdzić ograniczenia techniczne i informacje tutaj:

Data   Wydajność w ciągu dnia 27 listopada (sobota) 2021 , OTWARTE 14:15 / START 15:00 (JST)
  [Archival replay]
28 listopada (niedziela) 2021, 12:00 (JST) – do 5 grudnia (niedziela) 2021 , 23:59 (JST)

  Występ w nocy 27 listopada (sobota) 2021 , OTWARTE 17:45 / START 18:30 (JST)
  [Archival replay]
28 listopada (niedziela) 2021, 12:00 (JST) – do 5 grudnia (niedziela) 2021 , 23:59 (JST)
  

hala TRANSMISJA NA ŻYWO
Idzie na sprzedaż 2 października (sobota) 2021 , 15:00 (JST) ~ 5 grudnia (niedziela) 2021 , 21:00 (JST)
Metoda płatności Tylko karta kredytowa

Zamówienia w przedsprzedaży na Danganronpa Decadence są już otwarte. Wszystkie gry zadebiutują na Switchu 3 grudnia.

Należy pamiętać, że niektóre linki zewnętrzne na tej stronie są linkami partnerskimi, co oznacza, że ​​jeśli klikniesz je i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielki procent ze sprzedaży. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasze Oświadczenie FTC.

Source : https://www.nintendolife.com/features/we-take-a-peek-at-danganronpa-s-ultimate-summer-camps-hype-cards-and-story