Rzucanie zaklęć w Enshrouded: łatwy przewodnik

Jak rzucać zaklęcia w Enshrouded

Enshrouded pozwala ci walczyć z okrutnymi wrogami, bombardując ich magią z daleka. Jednakże zanim zaczniesz uważać się za czarodzieja, musisz wziąć pod uwagę kilka warunków wstępnych. Oto nasz poradnik jak rzucać zaklęcia w Enshrouded.

Jak rzucać zaklęcia w Enshrouded

Zaklęcia możesz rzucać po zdobyciu magicznej laski lub laski, a także ładunków zaklęć. Wydaje się to dość proste, ale ponieważ można to zrobić na kilka sposobów, przyjrzeliśmy się każdemu z nich poniżej.

Jak zdobyć magiczną laskę lub laskę

Magiczne laski i laski można zdobyć lub wytworzyć. Broń tę zwykle można znaleźć w skrzyniach ze skarbami, więc podczas eksploracji miej oko na te skarby. Podobnie możesz je wytworzyć za pośrednictwem NPC Alchemika, gdy już go uratowałeś. Jeśli potrzebujesz pomocy w osiągnięciu tego celu, możesz sprawdzić nasz przewodnik po lokalizacji Alchemika.

Jak zdobyć ładunki zaklęć

Podobnie jak magiczna broń, ładunki zaklęć mogą również pojawiać się jako łupy w skrzyniach i pojemnikach. Dodatkowo możesz je wytworzyć u Alchemika. Oto kilka przykładów wczesnych gier:

Kula Ognia I – Wymaga 10x Żywicy, 1x Smoły i 2x Mączki Kości.

Lodowy Pocisk – Wymaga 2x Wody i 5x Płynu Całunu.

Jak używać zaklęć magicznych

Kiedy już będziesz mieć magiczną broń i ładunek zaklęć, czas rzucić zaklęcia w Enshrouded. Oto, co musisz wiedzieć:

Przypisz magiczną broń (np. laskę lub laskę) do przycisku akcji i upewnij się, że Twoja postać trzyma przedmiot w dłoni.

Umieść ładunki zaklęć w ekwipunku plecaka. Jeśli brakuje Ci miejsca, możesz także zwiększyć rozmiar swojego plecaka.

Po wybraniu drążka/laski naciśnij i przytrzymaj prawy przycisk myszy, klawisz „Q” (klawiatura) lub lewy spust/LT (gamepad).

Twoja postać przyjmie postawę celowania i powinieneś mieć możliwość wyboru spośród różnych rodzajów ładunków zaklęć, które masz w swoim ekwipunku.

Naciśnij lewy przycisk myszy lub prawy spust/RT, aby rzucić wybrane zaklęcie. Pamiętaj, że czary „channelingowe” (tj. Heal Channel) wymagają przytrzymania przycisku przez krótki czas.

Czary również wyczerpują twoją manę, jest to sygnalizowane niebieskim paskiem pod zielonym paskiem HP. Dobra wiadomość jest taka, że ​​mana regeneruje się z czasem i istnieją również mikstury, które zapewniają bonusy do regeneracji.

Rzucanie zaklęć w grze przypomina strzelanie z łuku.  Różnica polega na tym, że twoją amunicją są magiczne moce.
Rzucanie zaklęć w grze przypomina strzelanie z łuku.  Różnica polega na tym, że twoją amunicją są magiczne moce.

Powinieneś pamiętać, że ładunki zaklęć zużywają się w wyniku użycia, więc będziesz musiał zgromadzić ich więcej, jeśli chcesz używać niektórych pocisków żywiołów lub wzmocnień leczących. Dodatkowo Alchemik oferuje dodatkowe zadania poboczne, które ostatecznie odblokują dla Ciebie więcej opcji rzemieślniczych.

Enshrouded to gra o przetrwaniu w otwartym świecie, w której eksplorujesz przeklęte krainy pokryte śmiercionośną mgłą. Więcej wskazówek znajdziesz w naszym centrum przewodników.

Źródło: www.gamespot.com