Rzadcy weterani, David Wise, Grant Kirkhope i Kevin Bayliss, wydali świąteczną piosenkęTrzej weterani Rare – David Wise, Grant Kirkhope i Kevin Bayliss – połączyli siły w duchu świąt, aby wydać świąteczny singiel o tematyce gier wideo.

Długoletni fani Rare powinni natychmiast docenić wkład trio w ukochany poprzedni katalog studia; Na przykład Wise był odpowiedzialny za wiele pamiętnych utworów z serii Donkey Kong Country (i zapewnił wysublimowaną ścieżkę dźwiękową do Tropical Freeze firmy Nintendo), a ostatnio skomponował muzykę do Snake Pass firmy Sumo Digital i Yooka-Laylee firmy Playtonic.

Imponujące zasługi Kirkhope obejmują Banjo-Kazooie, Donkey Kong 64, Viva Piñata, a ostatnio Mario + Rabbids firmy Ubisoft, a Bayliss zaprojektował postacie dla takich gier jak Battletoads, Killer Instinct, Diddy Kong Racing i Yooka-Laylee. Był również znany z przeprojektowania Donkey Konga.


Boże Narodzenie Retro-Fusion w grach wideo.

Wszyscy trzej weterani Rare połączyli niedawno siły, tworząc zespół o nazwie Retro-Fusion, a jego pierwszym przedsięwzięciem jest trochę świątecznego grania inspirowanego świątecznymi hitami z przeszłości, aczkolwiek z elementami gry wideo. „Zawsze chciałem zrobić tandetną świąteczną melodię w wielkiej tradycji brytyjskich hitów bożonarodzeniowych, które były ogromne, gdy byłem nastolatkiem”, Kirhope napisał na Twitterze„W tym roku tak się stało”.

Rozbrajająco wpadająca w ucho melodia, zatytułowana A Video Gaming Christmas, jest żarliwą prośbą – z niespodziewanym rapowym przerywnikiem – do bliskich, proszących o przysmak w kształcie kartridża w skarpetce w świąteczny poranek. Z pewnością nie są to Święta Bożego Narodzenia Darlene Love (Baby Please Come Home), ale przynajmniej nie doprowadza mnie to do przemocy jak Wizzard I Wish It Could Be Christmas Everyday.

Więc proszę bardzo; włóż głupi sweter, wsadź ciasto do buzi i naciśnij play. Sezon oficjalnie się rozpoczął i nie skończy się, dopóki twoje zdrowie psychiczne nie zostanie cofnięte.

Źródło : https://www.eurogamer.net/rare-veterans-david-wise-grant-kirkhope-and-kev-bayliss-have-released-a-christmas-song