Ryan, ocalały z Dead Island 2, jest wysportowanym pracownikiem seksualnym z rutynowymi obowiązkami strażaka


Dead Island 2 będzie zawierać sześciu grywalnych ocalałych od samego początku. Być może już znasz jednego, a to jest Jacob, postać inspirowana Lennym Kravitzem, występująca w filmie ponownie ujawnić zwiastun Dead Island 2. Podczas mojej wyprawy z okładką grałem około siedmiu godzin w Dead Island 2, ale nie rozmawiałem z Jacobem. Jednak grałem kilka godzin zarówno z Dani, jak i Ryanem, dwoma bardzo różnymi ocalałymi, którzy dodają własnego stylu do historii tej apokalipsy zombie.

Wyszedłem z tej wyprawy z przykrywką przekonany, że Dani jest dla mnie ocalałym, ale Ryan też jest świetny. I wciąż jest czterech innych ocalałych, których nie mogłem zagrać. Niemniej jednak chcę opowiedzieć wam o Ryanie, a Dambuster Studios też to robi (przeczytaj o Dani tutaj)

Co poszło nie tak w Los Angeles

Jak być może już wiecie, Los Angeles poszło do piekła, a zarówno Dani, jak i Ryan w grze oraz zespół Dambuster Studios z miłością określają to niegdyś piękne i kwitnące miasto jako Hell-A. Pamiętaj, że Hell-A jest wciąż piękne i kwitnące, ale tylko dla nielicznych wybranych, którzy postanowili pozostać w tyle, jak Ryan.

Akcja Dead Island 2 rozpoczyna się w ostatnich dniach masowej akcji ewakuacyjnej mającej na celu wydostanie się z Los Angeles niezarażonych. Akcja rozgrywa się mniej więcej dekadę po wydarzeniach z pierwszej Dead Island i chociaż logika wskazuje, że wirus epidemii zombie w Dead Island 2 jest taki sam jak ten z Banoi, niekoniecznie jest to potwierdzone. Ewakuacja była „zaskakująco skuteczna”, mówi mi projektant narracji Dead Island 2, Khan. Wojsko otoczyło miasto kordonem, co doprowadziło do decyzji o poddaniu kwarantannie tego, co pozostało z LA, aby infekcja mogła przebiegać. Według studia, w tym miejscu pojawia się wyspiarski aspekt imiennika gry; nikt nie wchodzi, nikt nie wychodzi.

Każdego z ocalałych spotykasz w jednym z ostatnich samolotów opuszczających LA. Niestety dla nich okazuje się, że ktoś na pokładzie jest zarażony. Protokół powoduje, że wojsko zestrzeliwuje ten samolot – w końcu żaden zarażony nie może opuścić miasta – i ląduje awaryjnie w Hell-A. W tym momencie przejąłem kontrolę nad moim wybranym ocalałym, Ryanem, a gra wprowadziła mnie w walkę i głównych antagonistów: zombie! Jednak ugryzienie Ryana nie zajmuje dużo czasu i właśnie tam zaczyna się narracja Dead Island 2: jesteś zarażony, ale się nie zmieniasz i musisz przekazać te informacje i swoją krew komuś, kto może pomóc .

Teraz, gdy wiemy, jak zaczyna się historia Ryana w Dead Island 2, porozmawiajmy o tym, dlaczego ta postać rozwija się w Hell-A.

Poznaj Ryana

Historia Ryana zaczyna się jak reszta ocalałych, ale tak naprawdę zacząłem grać nim później w jego historii, podczas mojej wyprawy na okładkę Dead Island 2. Poprowadziłem Dani przez pierwsze cztery lub pięć godzin gry, kończąc mój czas gry z Ryanem. Jako Ryan eksplorowałem molo w Santa Monica, przedzierałem się przez jego przerażającą atmosferę przypominającą wesołe miasteczko i zmierzyłem się z klaunem Butcho, przerażającym bossem-klaunem, który porusza się jak pająk, używa odpiłowanych kości ramienia jako mieczy i może regenerować zdrowie. To były koszmary, naprawdę.

Ale w przeciwieństwie do mnie Ryan przyjął to wszystko ze spokojem. Zachowywał się chłodno, spokojnie i opanowanie, co było zupełnie inne od bardziej szczerej atmosfery Dani, nie obchodzi mnie, kim-myślisz-że-jesteś. W rozmowie z Khanem wygląda na to, że ten kontrast był zamierzony i dotyczy nie tylko tych dwóch ocalałych, ale jest czymś, co gracze, miejmy nadzieję, zauważą między wszystkimi ocalałymi; przecież to inni ludzie. Wyjaśniła mi też, jak Ryan w ogóle znalazł się w Los Angeles.

„To jest człowiek, który nie do końca osiągnął szczyt w szkole średniej, ale zawsze był przystojnym facetem” – mówi mi Khan. “[He’s] nie był szczególnie skłonny do nauki, nie był szczególnie pilny ani zorientowany na szczegóły i nie radził sobie szczególnie dobrze. Innymi słowy, po ukończeniu szkoły średniej nie chciał iść na uniwersytet ani nic w tym rodzaju”.

Mówi, że przechodził od jednej ślepej uliczki do drugiej, ale niekoniecznie się tym przejmował. W tym czasie stracił rodziców w „dość przyziemny sposób” i został z młodszym bratem, którym musiał się opiekować.

„Nagle jest żywicielem rodziny i zasadniczo rodzicem tego dzieciaka, który jest od niego młodszy o dobre 10 lat, może więcej, gdzie mieszkają w… Fresno, skąd pochodzi” — mówi. „Ludzie zawsze żartowali, że jest wystarczająco przystojny, by być striptizerem, a on zawsze lubił chodzić na tańce i tego typu rzeczy. I w zasadzie nie z desperacji, ale po prostu: „Chyba, dlaczego nie? Wypróbujmy to. Może to zadziała lepiej. Zaczął tańczyć i okazało się, że jest w tym naprawdę dobry i spodobało mu się to, aż w końcu założył własną małą firmę”.

Rutynowa specjalność Ryana opiera się na jego stroju strażaka, który pasuje do nazwy jego firmy: The Big Hose. Ta praca zabrała go na wieczór panieński w Los Angeles, zanim wszystko się posypało, dlatego sterujesz Ryanem w jego stroju strażackim.

„W pewnym sensie skorzystał z okazji i powiedział:„ W porządku, w jakiś sposób wysiadam stąd ostatnim samolotem, ludzie ustępują miejsca mężczyźnie w mundurze ”- mówi mi Khan.

Celem Dani w Hell-A jest wydostanie się z tego cało i spotkanie z drużyną wrotkarską na nadchodzący mecz. Celem Ryana jest przeżycie i dotarcie do brata. Na szczęście wydaje się, że jego brata nie ma w Los Angeles i nie jest w niebezpieczeństwie, ale biorąc pod uwagę, że Ryan jest jego opiekunem, przetrwanie Ryana w tej sytuacji jest ważne.


Wrodzone umiejętności Ryana

Możesz przekształcić swojego ocalałego w Dead Island 2 w postać, którą chcesz grać, pod względem umiejętności, wyposażenia i innych. Każdy ocalały zaczyna z dwiema wrodzonymi umiejętnościami, które przemawiają do jego natury i luźno prowadzą cię na potencjalną ścieżkę dla tej postaci.

Ryana

  • Odwet: Ryan otrzymuje umiarkowane zwiększenie siły, gdy używa bloku lub uniku, aby uniknąć ataku.
  • Huśtać się: Ryan odzyskuje zdrowie za każdym razem, gdy powali zombie.

Khan mówi, że ponieważ Dead Island 2 jest grą typu „najpierw rozgrywka, najpierw walka”, postacie zostały naszkicowane jako grywalne ocalałe przed w pełni zrealizowanymi postaciami. W rezultacie zespół narracyjny musiał „odwrócić inżynierię” osobowości, które przeżyły. Na przykład Dani specjalizuje się w ciężkich atakach. Czemu? To było pytanie, na które Khan i zespół narracyjny mogli odpowiedzieć poprzez szczegóły, które rzucają światło na to, kim jest Dani jako osoba. To samo dotyczy Ryana i pozostałych czterech grywalnych ocalałych.

„Lubię myśleć [Ryan] jako uosobienie uporu” – mówi Khan. „Postawi obcasy, zablokuje i odmówi ustąpienia. Jest cudowną, wytrzymałą postacią, jeśli chcesz go tak określić. Ale jest też po prostu naprawdę dobrym, powolnym, stabilnym Eddym – po prostu: „Nie będę robić uników i nie ustąpię”. Co sprawia, że ​​ktoś taki jest?”

Khan mówi, że zespół początkowo zaprojektował Ryana jako głównego bohatera z „klasyczną szczęką, przystojnym facetem”, który widzieliśmy już w niezliczonych grach wideo. Ale Dambuster Studios chciało to odwrócić do góry nogami. Zaczęło się od przebrania go w strój strażaka.

„Czy możemy to zrobić w zabawnym celu?” Khan mówi, że zespół zapytał po umieszczeniu Ryana w strażaku. „Nie zrozum mnie źle, kochaj strażaków, bez żadnego braku szacunku dla nich, ale wiesz, [sex worker with a firefighter routine] jest czymś, czego być może nie widzieliśmy. Potrzebowaliśmy też kogoś, kto nawet gdyby był traktowany jako autorytet przez NPC-ów lub przez osoby, które się z nim spotkały, nie reagowałby w ten sposób, bo tak naprawdę nim nie jest. Potrzebowaliśmy takiego dystansu i niezręczności.

„Jeśli chodzi o sposób, w jaki gra, znowu jest uparty… ma dość, jest sarkastyczny i pesymistyczny i po prostu gotowy z tym wszystkim, niemal od samego początku. On po prostu mówi: „O mój Boże, to tylko moje szczęście”.

Khan mówi, że został celowo poddany inżynierii wstecznej na podstawie sposobu, w jaki gra.

„On jest po prostu jak, 'f— to wszystko, [but] Jakoś sobie z tym radzę” — kontynuuje Khan. „I „Będę obserwował i denerwował się rzeczami, które idą źle, i będzie trochę rozbawiony i zdezorientowany rzeczami, które idą dobrze, ale nie zamierzam oczekiwać, że wszystko pójdzie dobrze”. To widać w jego stylu gry”.


Czy Ryan the Dead Island 2 jest dla ciebie ocalałym? Daj nam znać w komentarzach poniżej!Źródło : https://www.gameinformer.com/exclusive/2022/12/28/dead-island-2-survivor-ryan-is-a-tanky-sex-worker-with-a-firefighter-routine