Różnorodność i integracja: jak Apex Legends rewolucjonizuje gry wideo

Różnorodność w Apex Legends: autentyczna i niezbędna reprezentacja

Eurogamer po raz kolejny świętuje Pride, organizując tydzień wydarzeń podkreślających skrzyżowanie kultury LGBTQIA+ i gier we wszystkich ich formach. Jeśli dopiero do nas dołączasz, możesz nadrobić wszystko, co przegapiłeś w tym tygodniu (a właściwie w ciągu ostatnich pięciu lat) w naszym nowym centrum Tygodnia Dumy. Dziś Eurogamer rozmawia z deweloperem Respawn Entertainment o tym, jak zapewnia zróżnicowaną reprezentację w Apex Legends.

Sieciowe strzelanki bohaterskie to obecnie gatunek o ugruntowanej pozycji, ale Apex Legends studia Respawn odniosło szczególny sukces, częściowo dzięki różnorodności postaci.

Tworzenie Legend

Od czasu swojej premiery pięć lat temu Respawn stale dodaje nowe Legendy z całego spektrum LGBTQIA+, ostatnio wprowadzając aseksualną postać Alter. Ale jak powstają te Legendy? W jaki sposób Respawn zapewnia autentyczność swojej reprezentacji i dlaczego jest to tak ważne? Aby dowiedzieć się więcej, rozmawialiśmy z prowadzącą narrację Ashley Reed i pisarką Jaclyn Seto.

Zróżnicowana reprezentacja i sukces gry

Czy różnorodność postaci pomogła ograniczyć nękanie graczy LGBTQIA+ w grach? To jest możliwe. To definiuje Apex jako miejsce, w którym różni ludzie czują się mile widziani.

Czy są jakieś inne obszary reprezentacji, które chciałbyś uwzględnić w grze? Czy rozważałeś większą reprezentację związaną z niepełnosprawnością? Tak, jest to kwestia, którą rozważaliśmy kilka razy. Krótko zastanawialiśmy się nad koncepcją Ślepej Legendy, ale napotkaliśmy przeszkody w grze, które utrudniały skuteczne przedstawienie. Jednak jest to coś, czemu się przyglądamy i wciąż myślimy o tym, co możemy zrobić dalej.

Źródło: www.eurogamer.net