Różne opinie na temat ceny Donkey Kong Country Returns HD za 60 USD.

Nadchodzący remake Donkey Kong Country Returns HD na Nintendo Switch kosztuje 60 dolarów, a fani nie są pewni, jak zareagować. Lista sklepów internetowych Nintendo dla Donkey Kong Country Returns HD – remake’u oryginalnej gry wydanej na Nintendo Wii i przeniesionej na Nintendo 3DS – ujawniła, że ​​cena wynosi 60 dolarów. Choć wielu uważa, że ​​jest to zbyt drogie jak na grę z 2010 roku, inni zgadzają się z tą ceną.

Mieszane reakcje fanów

Ku zaskoczeniu nikogo, linkling1039 napisał w poście na Reddicie, omawiając koszty. „To zbyt drogie” – powiedział Shadow0wolf0. @myriad_truths również wyraził swoje niezadowolenie na Twitterze: „60 dolarów za zwrot Donkey Kong Country Returns to kurwa absurd. Nie ma znaczenia, jak dobra jest gra.”

Wielu liczyło na cenę 40 dolarów, taką jak Metroid Prime: Remastered, która przeniosła oryginalną grę GameCube na Nintendo Switch z grafiką HD i uzyskała ocenę 10/10 w recenzji IGN, sprzedaną po tej cenie.

Wyjaśnienia dotyczące różnic cenowych

Tego samego dnia Nintendo ogłosiło, że The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom będzie jego pierwszą grą za 70 dolarów, co doprowadziło wielu do przekonania, że ​​wypuścili Metroid Prime: Remastered po niższej cenie, aby trochę to zrekompensować. Inni fani rozumieją i akceptują cenę 60 dolarów, wskazując między innymi, że Metroid nie jest tak rozpoznawalny jak Donkey Kong.

Niektórzy komentują realia ekstremalnych kosztów tworzenia gier wideo. „Jako konsument oczywiście chciałbym tanich gier. Ale jako wieloletni fan chciałbym również zrównoważonego przemysłu” – powiedział falconpunch1989.

Remake’i w podobnych cenach

Nie tylko Nintendo wypuszcza remake’i za 60 dolarów. Disney’s Epic Mickey: Rebrushed pojawia się na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series Ten remake tytułu Wii, Epic Mickey, również spotyka się z krytyką ze względu na jego cenę.

Niezależnie od opinii, ta gra wydana przez THQ Nordic, spółkę zależną grupy Embracer, pokazuje przynajmniej, że inne firmy niż Nintendo pobierają tę samą cenę.

Źródło: www.ign.com