Rozmiar pliku Metroid Dread jest mniejszy niż początkowo sądzono


Zaktualizowane szczegóły na oficjalnej stronie Nintendo ujawniły początkowy rozmiar pliku Metroid Dread, który w rzeczywistości jest znacznie mniejszy niż początkowo oczekiwano.

Natychmiast po ujawnieniu gry podczas tegorocznych targów E3, strona Nintendo wymieniła Metroid Dread w przedsprzedaży, wskazując, że jej ostateczny rozmiar pliku wyniesie 6,9 ​​GB. Teraz, jak zauważył Nintendo Everything, liczba ta zmieniła się do zaledwie 4,1 GB w Stanach Zjednoczonych – spadek o około 40%. Nawiasem mówiąc, rozmiar pliku to nieco większy 4,2 GB w Europie.

Ta zmiana rozmiaru w ostatniej chwili nie jest niczym niezwykłym – podobny spadek rozmiaru pliku zaobserwowano również na przykład na aukcji Nintendo Super Mario 3D World + Bowser’s Fury tuż przed premierą – i chociaż przyczyną zmniejszenia nie jest wiadomo, nie ma powodów do obaw. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że zmiana wynika z późnych udoskonaleń i kompresji (coś, o czym Nintendo wiadomo fantastyczny w) zamiast jakichkolwiek cięć treści.

Lista potwierdza również, że Metroid Dread jest kompatybilny w trybie telewizyjnym, trybie stołowym oraz w trybie przenośnym i będzie obsługiwać języki japoński, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański, koreański, holenderski, rosyjski, chiński i angielski.

Source : https://www.nintendolife.com/news/2021/10/metroid-dreads-file-size-is-smaller-than-first-thought