Size Matters – gra logiczna z perspektywy pierwszej osoby

Rozmiar ma znaczenie: gra logiczna z perspektywy pierwszej osoby

W Size Matters wcielasz się w naukowca, który nieumyślnie połknął substancję chemiczną, która powoduje, że kurczy się z każdą sekundą! Gdy się kurczysz, poruszanie się po laboratorium staje się trudniejsze, a gra zasadniczo zamienia się w platformówkę, gdy wymyślasz sposoby wspinania się na miejsce, w którym znajduje się sprzęt i składniki! Używając sprzętu, musisz zrobić antidotum w ograniczonym czasie, zanim całkowicie się skurczysz! Przejrzyj znalezione formuły i dokładnie ich przestrzegaj!

Opis gry

W Rozmiar ma znaczenie zaczynasz w laboratorium ze składnikami i recepturami rozrzuconymi losowo po całym pokoju na półkach i ladach, w szafkach i szufladach, i musisz znaleźć każdy z nich, aby odwrócić proces kurczenia się. Niektóre mogą być ukryte pomiędzy lub za innymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak butelki z wodą lub plastikowe pojemniki.

Oprócz schowków dodatkowe przepisy można znaleźć na tablicach suchościeralnych lub tablicach kredowych na ścianach, w zależności od laboratorium, w którym się znajdujesz. Musisz postępować zgodnie z przepisami, aby używać składników chemicznych na kilka sposobów: mieszając je ze sobą lub z wodą (którą nalewasz ze zlewu), przetwarzając je w mikserze kodowym lub umieszczając w kuchence mikrofalowej. Jeśli kiedykolwiek popełnisz błąd, możesz umieścić wynik w rewerterze, aby odzyskać dawne składniki. Jeśli rozlejesz lub stłuczesz butelkę (jeśli ta opcja jest zaznaczona), możesz odtworzyć ją i jej zawartość za pomocą narzędzia do przywracania.

Musisz podążać tropem receptur i skończyć z trzema kluczowymi składnikami chemicznymi, które możesz umieścić w swoim producencie antidotum. Ale szybko! Istnieje sześć różnych laboratoriów, od małego laboratorium biurowego, przez strych mieszkania, po warsztat. Każda oferuje zupełnie inne wrażenia: układ miejsca, po którym przechodzisz (a raczej biegasz!), rozmieszczenie sprzętu, rozmieszczenie i ilość szuflad i szafek, w których można schować składniki i przepisy, a nawet obecność ścienne tablice z przepisami, wpływają na liczbę przepisów ze schowka, które musisz znaleźć.

Porady & Triki

  • Poruszanie się jest o wiele trudniejsze, gdy jesteś mniejszy. Pamiętaj, aby znaleźć wszystkie formuły, zanim będziesz za mały.
  • Skonfiguruj platformy dla siebie tak wcześnie, jak to możliwe.
  • Zmień ustawienia trudności i eksperymentuj w dowolnym momencie, aby wybrać opcje, które utrudniają lub ułatwiają grę.

Twój własny styl gry

Dostępne jest wiele ustawień trudności, które pozwalają dostosować i ulepszyć rozgrywkę, możesz spowolnić lub przyspieszyć proces kurczenia się, ustawić początkowy rozmiar postaci, ustawić zakres skoków, czas przetwarzania sprzętu, prędkość poruszania się i więcej.

Łamliwe składniki, które można przywrócić za pomocą Odnowiciela, gdy zostały zniszczone przez niewłaściwe obchodzenie się z nimi! Losowe rozmieszczenie sprzętu – losowo rozmieszcza sprzęt laboratoryjny w laboratorium, co czyni grę jeszcze bardziej nieprzewidywalną i zwiększa wartość powtórki! Ustaw wszystko w zależności od tego, jak chcesz i znajdź swój ulubiony sposób gry!

Cena i dostępność

Size Matters jest dostępne w 14 językach na platformie Xbox za 9,99 USD.

Źródło

https://news.xbox.com/en-us/2023/05/12/size-matters-is-available-now-on-xbox/.