Roblox wrócił do trybu offline po kilkudniowej przerwieRoblox jest z powrotem online. Po awarii, która trwała wiele dni, Roblox znów działa. „Dziękujemy za nieustanną cierpliwość, gdy wracamy do normalności” – powiedział programista.

Studio nie podało jednak wyjaśnienia tego, co wydarzyło się w pierwszej kolejności, aby wyłączyć serwery. Zaglądaj do GameSpot, aby uzyskać więcej informacji w nadchodzącym czasie.

Oryginalna historia znajduje się poniżej.

Jedna z najpopularniejszych gier na Ziemi, Roblox, była niedostępna od kilku dni, a awaria trwała ponad 60 godzin. Deweloper po raz pierwszy zgłosił problem 29 października, a na dzień 31 października gra nadal nie działa z nieznanego powodu. Wiemy jednak, że nie jest to związane z darmowymi burrito (więcej o tym później) lub hackowaniem.

Oświadczenie opublikowane 30 października mówi, że studio „zidentyfikowało wewnętrzną przyczynę awarii”, a zespoły wykonują teraz prace inżynieryjne i konserwacyjne, aby przywrócić grę do trybu online. „Dzięki za cierpliwość” – powiedziało studio.

Rzecznik powiedział The Verge, że przestój Robloxa nie był związany z „wtargnięciem zewnętrznym”. Jednak przyczyna problemu, który spowodował wyłączenie gry, jest nieznana.

Niektórzy wierzyli, że awaria Robloxa była w jakiś sposób powiązana z siecią burrito Chipotle, która rozdała w grze burrito o wartości 1 miliona dolarów. Jednak Roblox Corp. potwierdził, że tak nie było.

Aby spojrzeć na awarię z perspektywy, w oparciu o liczbę dotkniętych osób, Roblox Corp. poinformował, że w sierpniu gra miała 48 milionów graczy. Podobnie jak inne firmy technologiczne, Roblox Corp. próbuje stworzyć coś w rodzaju metawersu za pomocą Robloxa.

GameSpot może otrzymać prowizję od ofert detalicznych.

Source : https://www.gamespot.com/articles/roblox-back-offline-after-multi-day-outage/1100-6497575/?ftag=CAD-01-10abi2f