Roblox wprowadza usługę weryfikacji wieku opartą na identyfikatorachPonieważ społeczność Roblox wciąż się rozwija, firma Roblox Corporation podjęła decyzję o wprowadzeniu usługi weryfikacji tożsamości w celu potwierdzenia wieku użytkowników. Obecnie działający na zasadzie opt-in deweloper twierdzi, że jego nowa usługa nie tylko zasygnalizuje poziom zaufania między użytkownikami, ale także umożliwi platformie zapewnienie lepszych metod komunikacji między twórcami odpowiedniej do wieku.

Jak ogłoszono w artykule na blogu Roblox, deweloper twierdzi, że weryfikacja wieku na platformie jest ważna, ponieważ wprowadza nowe narzędzie komunikacji, głos przestrzenny. Ta funkcja, która jest obecnie testowana w ograniczonej wersji beta dla programistów i wkrótce zostanie wprowadzona we wczesnym dostępie, pozwoli użytkownikom uczestniczyć w czacie głosowym w przestrzennych doświadczeniach głosowych w Roblox i ma na celu odzwierciedlenie rzeczywistej rozmowy, biorąc pod uwagę bliskość, ton głosu i nie tylko.

Pomimo tego, że firma oferuje usługę weryfikacji wieku na zasadzie opt-in, tylko ci, którzy pomyślnie ukończą proces, będą kwalifikować się do przestrzennego czatu głosowego, gdy stanie się on dostępny w publicznej wersji beta. Nie jest jasne, czy usługa weryfikacji wieku stanie się obowiązkowa w przyszłości, chociaż biorąc pod uwagę, że ponad 50% użytkowników Roblox ma mniej niż 13 lat, wydaje się to mało prawdopodobne.

Dla Robloxa sprowadza się to przede wszystkim do bezpieczeństwa. „Ponieważ nasza społeczność wciąż się rozwija, zarówno na całym świecie, jak i według wieku (prawie 50% użytkowników naszej platformy ma więcej niż 13 lat w II kwartale 2021 r.), chcemy mieć pewność, że każdy może wyrażać się w bezpieczny i pełen szacunku sposób. sposób”, wyjaśnia starszy menedżer produktu Chris Ashton Chen. „Bycie pewny wieku i tożsamości użytkownika jest krytycznym fundamentem bezpieczeństwa i uprzejmości Metaverse. Opracowujemy nowe i innowacyjne sposoby, aby to robić, zawsze szanując prywatność użytkowników”.

Jak to działa? Proces weryfikacji tożsamości Roblox składa się z dwóch etapów. Korzystając z technologii przetwarzania obrazu, Roblox najpierw poprosi użytkowników o przesłanie do sprawdzenia dokumentu tożsamości za pośrednictwem swojej aplikacji. Same dokumenty mogą przybierać różne formy, a platforma akceptuje paszport użytkownika, prawo jazdy lub dowód osobisty jako odpowiedni środek weryfikacji.

Aby zakończyć proces weryfikacji, uczestnicy będą musieli zrobić selfie za pomocą systemu. Roblox mówi, że ten etap usługi sprawdza „żywotność” (czy obraz, który widzi, przedstawia żywą, oddychającą ludzką istotę) i „podobieństwo” (niezależnie od tego, czy faktycznie jesteś tą samą osobą pokazaną w przesłanych dokumentach) .

Roblox Corporation twierdzi, że proces weryfikacji rozpocznie się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Dla tych, którzy martwią się o swoje dane i prywatność, twórca zapewnił również użytkowników, że platforma nie będzie przechowywać surowych dokumentów tożsamości użytkownika ani danych o selfie. Zamiast tego, gdy skanowany jest dokument tożsamości wydany przez rząd, generowana jest anonimowa wartość, umożliwiając Robloxowi zweryfikowanie tożsamości bez ryzyka ujawnienia prawdziwej tożsamości użytkownika.

Proces weryfikacji tożsamości Roblox może wydawać się surowy, ale jest podobny do tego, z którego korzysta wiele witryn hazardowych i aplikacji finansowych na całym świecie. Jednak ponieważ platforma jest domem dla wielu młodych graczy, jest to ruch, który, miejmy nadzieję, pomoże zwiększyć bezpieczeństwo na całej platformie.

W podobnym duchu IGN wcześniej informował, że Roblox widział wiele incydentów masowych strzelanin, które pojawiły się na jego platformie. Chociaż programista nie stwierdził, że podobne incydenty są powodem wprowadzenia usługi weryfikacji wieku i kontroli tożsamości, włączenie takiego systemu prawdopodobnie pomogłoby poprawić odpowiedzialność użytkowników w całej społeczności.

Jared Moore jest niezależnym pisarzem dla IGN. Możesz śledzić go dalej Świergot.

Source : https://www.ign.com/articles/roblox-age-verification-id