Roblox pojawi się na PlayStation 5 i Meta Quest VR: poznaj szczegóły i datę premiery!

Roblox, jedna z najpopularniejszych gier wideo na świecie, wreszcie trafia na PlayStation. Podczas konferencji deweloperów Roblox firma potwierdziła, że ​​Roblox wkrótce trafi na PlayStation 5 i platformę rzeczywistości wirtualnej Meta Quest. Podczas przemówienia pokazano demonstrację na żywo trzech osób grających razem w Roblox na PS5, urządzeniu mobilnym i Meta Quest VR.

Roblox pojawi się na PlayStation i Meta Quest VR

Roblox, wydany pierwotnie w 2006 roku na PC, a kilka lat później wydany na urządzenia mobilne, jest teraz dostępny na Xbox od 2015 roku. Założyciel Roblox, David Baszucki, powiedział na scenie, że „w przyszłości pojawią się inne platformy” dla Robloxa oraz Nintendo Switch najwyraźniej byłby silnym konkurentem.

Ogromna popularność Roblox

Roblox ma każdego dnia ponad 65 milionów graczy, którzy cieszą się wciągającymi wrażeniami i łączą się z innymi graczami na całym świecie. Platforma jest najbardziej znana z treści generowanych przez użytkowników i współpracy z dużymi markami, takimi jak Chipotle. Podobnie jak Fortnite, w grze odbywają się także wirtualne koncerty, takie jak koncert Lil Nas X w 2020 roku.

Roblox dostępny na nowych platformach

Baszucki niedawno podczas wywiadu z Decoderem przedstawił swoje plany na przyszłość Robloxa. Gra wkracza na nowe terytoria, a premiery pojawią się na Meta Quest VR w tym miesiącu i na PlayStation 5 w październiku. W ten sposób więcej graczy będzie miało okazję skorzystać z popularności Robloxa i dołączyć do tych ogromnych społeczności graczy.

Ten artykuł został napisany niezależnie przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś, klikając łącza na naszej stronie.

Źródło: www.gamespot.com