Rise of the Ronin już przewyższa Nioh i Nioh 2 na PlayStation 5

O grze Rise of the Ronin na PlayStation 5 wciąż mówi się, przewyższając nawet sprzedaż jej duchowych poprzedników, Nioh i Nioh 2. Według ostatniego raportu finansowego Koei Tecmo, sprzedaż Rise of the Ronin przewyższa sprzedaż serii Nioh, co zwiastuje znaczny rozwój firmy w średnim i długim terminie, mimo że jest to nowa gra AAA.

Sprzedaż rośnie

Nie podano żadnych konkretnych danych dotyczących sprzedaży, ale w 2022 roku Team Ninja ogłosił, że seria Nioh sprzedała 7 milionów egzemplarzy na całym świecie. Sprawozdanie finansowe Koei Tecmo podkreśla również uznanie, jakim cieszy się Rise of the Ronin, zarówno ze strony krytyków, jak i graczy. W szczególności Koei Tecmo wspomniało o „bardzo wysokiej” ocenie użytkowników i „ogólnie pozytywnej” ocenie w serwisie Metacritic, który pochwalił grę za walkę, fabułę i grafikę.

Sukces krytyczny i komercyjny

Rise of the Ronin, opracowany przez zespół Nioh Team Ninja, to gra akcji RPG z otwartym światem, w której gracze kontrolują bezimiennego ronina w niebezpiecznej przygodzie rozgrywającej się w Japonii z połowy XIX wieku. W naszej recenzji przyznaliśmy Rise of the Ronin ocenę 7, zauważając, że gra „łączy w sobie interesującą scenerię, mistrzostwo Team Ninja w wymagającej, ale uczciwej walce oraz sprytny projekt RPG, nawet jeśli przeciążenie mapy i odzyskiwanie łupów może czasami być problematyczny. »

Źródło: www.ign.com