Riot Games wycofuje się z planowanych zmian w Riot ID.

Nadchodzące zmiany w nazwach graczy w Riot Games

Riot Games ogłosiło niedawno anulowanie planowanych zmian w identyfikatorach Riot ID po buncie własnej społeczności.

Riot początkowo zamierzał przenieść wszystkie konta do Riot ID, a następnie ograniczyć liczbę zmian identyfikatorów przez graczy, a także pobrać od nich opłatę w wysokości 10 dolarów za przywilej zmiany identyfikatora online.

Teraz jednak Riot twierdzi, że w odpowiedzi na opinie społeczności „wprowadził kilka dużych aktualizacji planu” i choć nadal „postępuje w zakresie identyfikatorów Riot ID” – oraz że imiona przywoływaczy w League of Legends zostaną wycofane od początku 20 listopada – nie ogranicza już graczy do jednej zmiany nazwy rocznie. Teraz gracze będą mogli także bezpłatnie zmienić swoje imię i nazwisko.

Zmiany planu

„Chcemy, aby było coś, co sprawi, że pomyślisz dwa razy, zanim zmienisz imię” – wyjaśnił Riot. „Historycznie rzecz biorąc, w przypadku nazw przywoływaczy robił to Blue Essence lub RP. Na identyfikatory Riot nadszedł czas. Uważamy, że w ramach naszego nowego planu znaleźliśmy właściwą równowagę w czasie spędzonym w samotności. Jeśli to podejście nie pozwoli osiągnąć właściwych celów, pozostawimy otwarte drzwi dla przyszłych zmian, w tym dodania płatnych lub zarobionych opcji umożliwiających szybsze zmiany identyfikatora Rioter. »

Obawy twórców treści i profesjonalnych graczy

Riot twierdzi, że ma „dobre rozwiązanie w przygotowaniu” dla twórców treści i profesjonalnych graczy „zaniepokojonych kradzieżą tożsamości” i udostępni więcej informacji „po sfinalizowaniu szczegółów”.

Ostatecznie, pomimo wysiłków mających na celu uspokojenie społeczności, Riot Games potwierdziło niedawno, że 46 pracowników straciło pracę w wyniku niedawnej fali zwolnień.

Źródło: www.eurogamer.net