Reżyserzy Avengersów robią wielkie interesy z Nexonem, który obejmuje gry wideoReżyserzy Avengersów, Joe i Anthony Russo, firma ABGO, sprzedała 38% udziałów w firmie japońskiej firmie Nexon, za cenę 400 milionów dolarów.

Nexon ogłosił to w środę, mówiąc, że umowa „przyspieszy globalną ekspansję istniejącej i nowej franczyzowej własności intelektualnej firmy Nexon w filmie i telewizji oraz będzie dalej wspierać rozwój, produkcję i posiadanie przez AGBO światów rozrywki z polem namiotowym, które przyciągają uwagę widzów na całym świecie ”.

Obejmie to również gry wideo, powiedział Nexon, chociaż nie ogłoszono żadnych szczegółów. Zgodnie z warunkami umowy, Nexon powiedział, że może zainwestować kolejne 100 milionów dolarów w pierwszej połowie 2022 roku, jeśli ABGO tego zażąda.

„AGBO jest napędzane przez twórców, którzy dążą do pracy na skalę wszechświata” – powiedzieli w oświadczeniu Joe i Anthony Russo. „Współpraca AGBO z firmą Nexon stanowi ważny punkt zwrotny w dziedzinie rozrywki, pogłębiając konwergencję franczyzowego tworzenia filmów i gier o globalnym zasięgu. Nasza współpraca opiera się na wspólnej wizji przyszłości opowiadania historii i wykorzystuje wyjątkowe talenty obu firm”.

Prezes firmy Nexon, Owen Mahoney, dodał: „AGBO i Nexon podzielają fundamentalną wizję ekscytowania odbiorców na całym świecie dzięki treściom obejmującym wiele platform i rynków”.

Nick van Dyk, szef Nexon Film & TV, powiedział, że filmowe i telewizyjne rozszerzenia gier wideo są znane z tego, że „zwiększają zaangażowanie i długowieczność franczyz gier…”.

„Jesteśmy podekscytowani współpracą z AGBO przy projektowaniu wszechświatów, które od samego początku mają współistnieć w grach, filmach, telewizji, merchandisingu i innych doświadczeniach” – powiedział van Dyk, który wcześniej pracował w Activision.

Mając 38% udziałów w ABGO, Nexon stanie się największym indywidualnym udziałowcem studia filmowego, podczas gdy van Dyk dołączy do rady dyrektorów ABGO. Z inwestycją 400 milionów dolarów, ABGO ma obecnie wycenę około 1,1 miliarda dolarów.

Joe i Anthony Russo, wraz z pisarzami Christopherem Markusem i Stephenem McFeely, są scenarzystami i reżyserami Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Avengers: Wojna bez granic i Avengers: Koniec gry, które razem zarobiły ponad 7 USD miliard w kasie.

ABGO stoi także za filmem Netflix Extraction, w którym występuje Chris Hemsworth i doczeka się kontynuacji. Firma pracuje także nad thrillerem The Grey Man z udziałem Chrisa Evansa i Ryana Goslinga, a także ambitnym serialem telewizyjnym Citadel dla Amazona.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/avengers-directors-make-big-deal-with-nexon-that-includes-video-games/1100-6499357/?ftag=CAD-01-10abi2f