Resident Evil Village Shadow Of Rose DLC – Gdzie znaleźć trzy maski


Dodatek DLC do Resident Evil Village, The Winter’s Expansion jest już dostępny, w tym dodatkowa zawartość Mercenaries i nowa krótka kampania do gry z córką Ethana Wintera, Rose Winters. Niedługo po sekwencji otwierającej DLC znajdziesz się w zamku Lady Dimitrescu, którego zadaniem jest znalezienie trzech masek, aby zdobyć kryształ. Tutaj znajdziesz wszystkie trzy maski.

Brązowa Maska

Brązową maskę znajdziesz na dziedzińcu, ale zanim będziesz mógł ją złapać, musisz odblokować nową umiejętność.

Rozpoczynasz w głównym holu, w którym znajduje się zagadka z posągiem. Stąd skieruj się do jadalni, która łączy się z dziedzińcem i kuchnią. Drzwi na dziedziniec są zamknięte na łańcuch. Przecinaki do śrub znajdziesz w tylnej prawej części kuchni, w której znajduje się jeden przeciwnik. Chwyć przecinaki do śrub i udaj się na dziedziniec. Brązowa Maska jest właściwie na środku dziedzińca, ale musisz najpierw odblokować umiejętność, więc skieruj się na lewą stronę dziedzińca i wejdź.

Wewnątrz udasz się po schodach i do biblioteki, w której jest pięciu wrogów. Na ziemi jest mnóstwo mazi, której musisz unikać, ograniczając cię do jednej ścieżki przez ten obszar. W następnym pokoju na podłodze jest mnóstwo mazi, co wymaga wejścia po schodach i przejścia przez szczyt półki z książkami, aby przewrócić drabinę, po której można przejść, aby oczyścić pokój. W kolejnym obszarze znajduje się drabina, po której możesz wejść na strych. Udaj się do tylnej lewej części, aby znaleźć biały świecący obiekt, który daje Rose możliwość niszczenia czerwonych świecących żarówek, co usunie część mazi.

Stąd wróć na dziedziniec i wyczyść wszystkie żarówki, które napotkasz po drodze, aby zdobyć zapasy. Na dziedzińcu zniszcz żarówkę i złap maskę. Stąd wróć do głównej sali.

Srebrna Maska

Aby dostać się do Srebrnej Maski, musisz najpierw udać się na górę w głównym holu, do którego możesz teraz wejść, niszcząc kilka żarówek. Gdy dojdziesz do szczytu schodów, musisz udać się na lewą stronę. Wpadniesz w zasadzkę wielu wrogów, w tym jednego dużego, z którym nie możesz walczyć. Zamiast tego biegnij przez ten obszar, podążając za świecącymi słowami do pokoju, który cię zamyka. Przejdź przez kominek i wejdź po schodach, aby znaleźć kolejną świecącą probówkę, która daje Rose moc ogłuszania wrogów.

Wyjdź z zamkniętych drzwi, a zaraz po prawej są drzwi. Wewnątrz tego pokoju na stole na drugim końcu znajduje się Klucz Monokularowy, który jest potrzebny. Jest tu około pięciu wrogów, ale nie musisz z nimi walczyć. Chwyć go i zejdź z powrotem do głównego holu. Stąd wróć na dziedziniec i idź do tylnego prawego rogu, gdzie znajdziesz drzwi z ogromną czerwoną gałką oczną. Otwórz te drzwi za pomocą Monocular Key i wejdź do środka.

Aby odblokować piwnicę, musisz aktywować posągi zgodnie z tekstem nad kominkiem.
Aby odblokować piwnicę, musisz aktywować posągi zgodnie z tekstem nad kominkiem.

Wejdź po schodach, a znajdziesz się w korytarzu ze zgrają martwych klonów Rose. Na drugim końcu korytarza znajduje się wróg, ale musisz wejść do drzwi w połowie korytarza. To przenosi cię do łazienki, w której znajdują się cztery posągi, które musisz aktywować, aby otworzyć następne przejście. Kolejność to Powieszenie, Miecz, Utopienie, Strzały, która odpowiada prawemu przodowi, lewemu tyłowi, lewemu przodowi i prawemu tylnemu.

Po zakończeniu łaźnia otworzy się do piwnicy, w której znajduje się duży przeciwnik odporny na kule. Jest tu jedna bomba rurowa, którą możesz ją uszkodzić, ale nie przejmuj się, nie wystarczy jej zabić. Zamiast tego musisz udać się do lewego rogu pierwszego pokoju, wyczyścić żarówkę i udać się do drugiego pokoju. W drugim pomieszczeniu jest ścieżka po lewej stronie, ale musisz podejść do niej z prawej strony, aby wyczyścić kolejną żarówkę. Podczas tej sekwencji duży potwór prawdopodobnie cię zauważy, w tym momencie musisz podbiec do wejścia i poczekać, aż się zresetuje.

Po oczyszczeniu ścieżki przykucniesz w odosobnionym miejscu, gdzie na szczycie schodów znajduje się Srebrna Maska. Gdy go złapiesz, wielki potwór wyjdzie przez ścianę za nim i będziesz musiał wybiec z powrotem przez obszar z piwnicy. W tym obszarze jest trochę gnoju, którego musisz unikać, ale trzymanie się lewej strony obu pomieszczeń pozwoli ci go ominąć.

Złota Maska

Aby dotrzeć do Złotej Maski pośrodku mazi, musisz upuścić kilka pianin na platformę.
Aby dotrzeć do Złotej Maski pośrodku mazi, musisz upuścić kilka pianin na platformę.

Po ponownym wejściu do łazienki skieruj się do korytarza. Nowe drzwi zostaną otwarte, a stara droga na zewnątrz będzie zablokowana. Wejdź do nowego pokoju i przejdź przez podwójne drzwi. Wewnątrz znajduje się obraz węża, którego będziesz potrzebować do układania puzzli. Przejdź przez kolejne drzwi, a wrócisz do pierwotnego korytarza. Podążaj ścieżką z powrotem na dziedziniec. Na dziedzińcu jest zgraja wrogów i wielki potwór, ale możesz przebiec obok nich do głównej sali. W tym miejscu skieruj się na górę i przez drzwi na szczycie schodów.

Wewnątrz tego pokoju znajduje się zagadka malarska, w której musisz ułożyć obrazy tak, aby wszystkie drapieżniki zmierzyły się ze swoją ofiarą. Po lewej stronie idzie Motyl, Żaba, Owca, a po prawej Pająk, Wąż, Wilk. Ukończenie tej zagadki odblokowuje klucz trójokularowy. Stąd wróć w stronę dziedzińca, ale zatrzymaj się w jadalni. Klucz trójokularowy może odblokować szafkę ze strzelbą, którą możesz teraz złapać.

Przebiegnij obok wrogów na dziedzińcu do drzwi po lewej stronie. Bezpośrednio za drzwiami są kolejne drzwi z trzema czerwonymi gałkami ocznymi. Otwórz drzwi i wejdź do środka. Złotą maskę znajdziesz na środku sali muzycznej, otoczonej mazią. Aby do niego dotrzeć musisz wyczyścić trzy żarówki. Najpierw skieruj się na prawą stronę pomieszczenia, niedaleko sceny i spójrz w górę na balkon. Po zniszczeniu pierwszej żarówki spadnie pianino i pojawi się czterech wrogów. Użyj pianina, aby przejść na środek pokoju i wyczyścić żarówkę, która tworzy ścieżkę na górę. Wejdź po schodach i znajdź ostatnią żarówkę po drugiej stronie balkonu, za jednym z wrogów. To upuszcza ostatni fortepian. Chwycenie Złotej Maski uruchamia scenkę przerywnikową.

Dotarcie do posągu

Po krótkiej cut-scence zostaniesz zamknięty w celi, której zadaniem jest znalezienie prawdziwych żarówek w pokoju pełnym podróbek w 90 sekund. Pierwszy znajduje się w lewym dolnym rogu pomieszczenia po przeciwnej stronie krat. Wybór złego nie ma żadnych konsekwencji, więc nie martw się tym. Drugi znajduje się w zburzonej ścianie wewnątrz celi, za wrogiem. Trzecia i ostatnia żarówka znajduje się pośrodku sufitu na zewnątrz prętów.

Po oczyszczeniu cela otwiera się i możesz poruszać się po podziemnym obszarze, w którym znajduje się tylko jeden normalny wróg. Idź przed siebie, a znajdziesz się w kuchni. Przejdź przez jadalnię i wróć do głównej sali, gdzie możesz umieścić maski na posągu. Takie postępowanie prowadzi do walki z bossem, więc upewnij się, że jesteś przygotowany.

Możesz także zapoznać się z przewodnikiem GameSpot dotyczącym odblokowania dodatkowych postaci w trybie Mercenaries oraz recenzją Gamespota dotyczącą dodatku Winters’ Expansion DLC.

Omawiane tu produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać udział w przychodach, jeśli kupisz coś, co znajduje się na naszej stronie.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/resident-evil-village-shadow-of-rose-dlc-where-to-find-the-three-masks/1100-6508762/?ftag=CAD-01-10abi2f