Resident Evil Village: Capcom bije historyczny rekord sprzedaży

Capcom potwierdził, że od premiery w 1996 roku seria Resident Evil sprzedała się obecnie w imponującej liczbie 157 milionów egzemplarzy.

Rekordowa sprzedaż Capcomu

Najnowsze wyniki finansowe Capcom wykazały, że rok fiskalny 2024 odnotował najwyższe przychody netto i zysk operacyjny w historii firmy, wynoszące odpowiednio 152,4 miliarda jenów (+21% w porównaniu z rokiem poprzednim) i 57 miliardów jenów (+12% w porównaniu z rokiem poprzednim). Poprzedni rok).

Firma spodziewa się także dalszego wzrostu w roku finansowym 2025, obejmującym 12 kolejnych lat wzrostu biznesowego. Wyjaśniła również, że przyszłoroczne wyniki będą w dużej mierze przełożone na drugą połowę roku; innymi słowy, nie należy spodziewać się wielu dużych wydań firmy Capcom w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Inne główne franczyzy Capcom

Oprócz Resident Evil imponującą sprzedaż osiągnęły także inne główne marki Capcom: Street Fighter sprzedał się łącznie w 54 milionach egzemplarzy, Mega Man 41 milionów egzemplarzy, Devil May Cry 31 milionów egzemplarzy, Dead Rising 16 milionów egzemplarzy i Dragon’s Dogma 11 milionów egzemplarzy.

Capcom wypuści jednak Monster Hunter Stories na Switcha 14 czerwca 2024 r., co przyczyni się do dotychczasowej sprzedaży serii wynoszącej 100 milionów.

Twoja opinia na temat Resident Evil na Switchu

Czy jesteś podekscytowany możliwością zobaczenia większej liczby Resident Evil na Switchu? A co z kolejnym „Switchem 2”? Daj nam znać, co myślisz, zostawiając komentarz poniżej.

[source capcom.co.jp]

Źródło: www.nintendolife.com