Resident Evil powraca na PC: wynik współpracy Capcom i GOG

Saga Resident Evil powraca na PC dzięki współpracy firmy Capcom z platformą dystrybucyjną GOG, której właścicielem jest CD Projekt. Z zapowiedzi premiery wynika, że ​​oryginalna, niezremasterowana gra jest już dostępna na platformie w cenie 9,99 dolarów. Ponadto oczekuje się, że w 2024 r. do katalogu dołączą także Resident Evil 2 i Resident Evil, a cena pakietu obejmującego wszystkie trzy gry wynosi 24,99 USD.

Powrót do podstaw dla fanów survival horroru

Odpowiadając na wezwanie nostalgicznych fanów, Capcom i GOG oferują graczom możliwość ponownego odkrycia pierwszej części sagi Resident Evil z 1996 roku. Choć w ostatnich latach popularne były remake’i, fani gatunku będą teraz mogli cieszyć się z oryginalnej wersji gry, dostępnej na platformie GOG bez DRM, z poprawą jakości życia i poprawioną kompatybilnością z nowoczesnymi systemami.

Kultowa seria, która wciąż ewoluuje

Chociaż oryginalna gra była ważnym punktem wyjścia dla serii Resident Evil, Capcom nadal odkrywa nowe horyzonty dzięki nowym wpisom i pełnym przeróbkom starszych tytułów. Po sukcesie remake’u Resident Evil 2 oraz premierze Resident Evil 3 i Resident Evil 4, wydawca pracuje obecnie nad remake’ami Resident Evil Zero i Code Veronica, a także nad nowym, dziewiątym dziełem.

Źródło: www.ign.com