Resident Evil: Oryginalny aktor Weskera miło zaskoczony, gdy dowiedział się, że jego postać jest sławna


Okazuje się, że oryginalny aktor głosowy za Albertem Weskerem, kultowym złoczyńcą oryginalnej gry Resident Evil, nie wiedział, jak popularna była jego postać i dostarczanie linii w horrorze Capcom z 1996 roku, długo po jego premierze na PlayStation.

Wesker został wyrażony przez kilku aktorów w ciągu życia serii Resident Evil, ale Pablo Kuntz zapoczątkował tę rolę w jednej z kilku niezależnych prac głosowych, które podejmował w latach 90. W rozmowie z Gracz komputerowyKuntz opisuje udźwiękowienie Weskera jako „wspaniałe doświadczenie”, ale była to jedna z wielu prac, jakie aktor podejmował mieszkając w tamtym czasie w Japonii.

W związku z tym Kuntz został zdystansowany od społeczności Resident Evil, potwierdzając swoje zaangażowanie dopiero cztery lata temu w Sekcja komentarzy do filmów na YouTube.

„Ponowne nawiązanie kontaktu z fanami całkiem szczerze zmieniło życie” – mówi Kuntz PC Gamer. „To było ogromne błogosławieństwo, spotkać dużą liczbę wspaniałych ludzi, którzy są pomocni, życzliwi i dowcipni… Na początku mogło być trochę zaskakujące, niesamowite uczucie, jakie ludzie mają do gry, ale nie czuję w ten sposób teraz. Rozumiem to!”

Od tego czasu Kuntz gra w serii Resident Evil ze swoim synem Lesonalem na YouTube, co oznaczało, że aktor po raz pierwszy usłyszał swój występ jako Wesker w kontekście. Ponieważ użył głosu tylko postaci w pierwszej grze, Kuntz nawet zaczął przegrywanie późniejszych występów postaci w grach takich jak Resident Evil – Code: Veronica i mówi PC Gamerowi, że planuje powtórzyć kolejne występy w przyszłości.

W międzyczasie Kuntz ma uruchomił Patreon do wspierania kanału YouTube i zawiera dodatki, takie jak wiadomość wideo w stylu Cameo i treści zza kulis.

Wesker pojawił się w kilku projektach Resident Evil, odkąd Kuntz wymyślił swój angielski głos w latach 90., a DC Douglas wypowiadał go w większości jego angielskich występów. Postać pozornie zmarła w Resident Evil 5, choć wciąż była wymieniana w Resident Evil 6, kiedy ujawniono, że był ojcem nowej postaci Jake’a Mullera. Jego najnowszy występ był jako postać zabójcy w Resident Evil i Dead By Daylight crossover które rozpoczęło się na początku tego roku.

Kenneth Shepard jest pisarzem zajmującym się grami, rozrywką i queerem w całym Internecie. Znajdź go na Twitterze pod adresem @szarlotkai posłuchaj jego dwutygodniowego podcastu o retrospektywie gry wideo Normandia FMktóry obecnie obejmuje Cyberpunk 2077.

Źródło : https://www.ign.com/articles/resident-evil-original-wesker-actor-pleasantly-surprised-to-learn-his-character-is-famous