Resident Evil: klasyczne gry powracają na GOG-a!

Oryginalne gry wideo Resident Evil powracają na GOG

Powrót do podstaw franczyzy

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się kilka remake’ów gier Resident Evil, ale dla tych, którzy chcą przeżyć oryginalne gry z grafiką w niskiej rozdzielczości, klasyczne gry powracają dzięki partnerstwu pomiędzy Capcom i GOG. Pierwsza gra Resident Evil jest już dostępna na GOG-u, a wkrótce po niej pojawią się Resident Evil 2 i Resident Evil 3: Nemesis. Pakiet zawierający trzy gry, pozwalający zaoszczędzić łącznie 17%, można kupić za 25 USD.

Ulepszone wersje zapewniające optymalne wrażenia z gry

Podobnie jak inne tytuły dostępne na GOG, te gry typu survival horror są oferowane bez DRM i zostały ulepszone w celu zapewnienia lepszej kompatybilności z nowoczesnymi komputerami PC. GOG określa, że ​​ta wersja Resident Evil jest nieocenzurowana i oferuje jeszcze więcej krwi, graficznej przemocy i krwawych scen niż oryginał na PlayStation.

Z informacji przekazanych przez GOG Suzi „SphereHunter” Hunterr wynika, że ​​aby wskrzesić klasykę Resident Evil, trzeba było pokonać pewne trudności. Aby sprostać wysokim wymaganiom firmy Capcom, naprawiono problemy techniczne i błędy, a po fazie kontroli jakości przekazano do zatwierdzenia około trzydziestu różnych wersji. Ulepszenia gry obejmują ulepszone renderowanie DirectX, nowe opcje graficzne i pełną kompatybilność z nowoczesnymi kontrolerami.

Inne zmiany obejmują ulepszone tempo przerywników filmowych, zoptymalizowane menedżery zapisu i możliwość przemieszczania się z jednej lokalizacji do drugiej. Wspomina się również o plotkach na temat Resident Evil Zero, a także o kolejnym remake’u w przygotowaniu i możliwości wydania Resident Evil 9 z otwartym światem, co dodaje fanom serii napięcia.

Źródło: www.gamespot.com