Resident Evil 9: ogłoszenie wkrótce, premiera w przyszłym roku.

Najnowsze pogłoski na temat Resident Evil 9 sugerują, że gra może zostać ujawniona już wkrótce i wydana w przyszłym roku. Według autora horrorów Dusk Golem informacja ta została wczoraj udostępniona na Twitterze.

Plotki o Resident Evil 9

W tweecie Dusk ogłosił: „Mam kilka dobrych wiadomości/plotek do przekazania na temat Resident Evil 9. Możliwe opóźnienie, o którym słyszałem szepty, można odłożyć na bok”. Oczekuje się, że Resident Evil 9 zostanie ujawniony już wkrótce i wydany w przyszłym roku. Jeśli to, co słyszałem wcześniej, jest prawdą, powinno to nastąpić w styczniu. Według doniesień prace nad grą trwały około siedmiu lat. »

Chociaż Golem trafnie określił niektóre znaczące przecieki z przeszłości – w tym te dotyczące remake’u Silent Hill 2, Alone in the Dark i Resident Evil: Village – ich historia nie jest idealna, dlatego zaleca się, aby traktować te informacje z przymrużeniem oka soli Na razie.

Niecierpliwie oczekiwany

Jeśli ogłoszenie Resident Evil 9 nastąpi podczas wydarzenia PlayStation State of Play, tak jak miało to miejsce w przypadku Village i Resident Evil 4 Remake, wielu fanów spekuluje (ma nadzieję), że może to oznaczać, że otrzymamy wiadomości podczas długo oczekiwanego wydarzenia na PlayStation zaprezentować w tym miesiącu.

Jeśli to się potwierdzi, Resident Evil 9 będzie konkurować z innymi wyczekiwanymi tytułami planowanymi na przyszły rok, w tym z Death Stranding 2, Ghost of Tsushima 2 i oczywiście GTA 6.

Twórca serii Resident Evil, Shinji Mikami, ujawnił niedawno, że opuścił Tango Gameworks, aby uwolnić się od gatunku survival horroru.

Źródło: www.eurogamer.net