Resident Evil 4: Nowa kampania dla Ady Wong z zapierającą dech w piersiach rozgrywką!

Potwierdzono, że dodatek Resident Evil 4: Separate Ways, w którym występuje ulubiona przez fanów Ada Wong, zostanie wydany jako dodatek do genialnego remake’u Resi 4 firmy Capcom. A dzisiaj możemy pokazać Wam więcej, czego się spodziewać.

Gra Ady

Na nowym materiale Ada wydaje się grać bardzo podobnie do Leona, z nową mechaniką parowania dobrze w akcji, możliwością dźgnięcia R2 w celu powalenia wrogów na ziemię oraz dyskretnymi atakami nożem dla nieprzytomnych ganad. Jednak duża różnica w przypadku Ady polega na tym, że jest wyposażona w swój słynny hak, dzięki któremu może stawić czoła wrogom na odległość i dotrzeć do nowych miejsc. Użycie haka do zainicjowania konkretnego ataku wydaje się świetną zabawą, warto też zauważyć, że po wylądowaniu w odległym miejscu wydaje się możliwe natychmiastowe wykonanie ataku wręcz na pobliskich wrogów.

Hak z liną dodaje pikanterii temu, co w przeciwnym razie byłoby ponowną wizytą w znanych miejscach. Naprawdę fajnie jest widzieć Adę pędzącą przez stare tereny łowieckie zamku Leon i okolice wioski. Utrzymywanie dystansu od wrogów poprzez przemieszczanie się od wieży do wieży i ostrzeliwanie ich z daleka wydaje się równie skuteczne, jak chwytanie ich w klatkę piersiową i nurkowanie w celu uzyskania brutalnego kopnięcia w głowę. Miło jest widzieć narzędzie, które jest naprawdę przydatne zarówno do przemierzania terenu, jak i do walki, zwłaszcza takie, które pozwala Adzie wykonywać każdy ruch ze stylem. Jeśli Leon jest ulubieńcem Internetu, to Ada z pewnością jest Matką.

Ada Wong kontratakuje

Ada mogłaby pomóc Leonowi, jeśli przyniesie mu to korzyść na dłuższą metę, ale Ada jest tutaj z własną misją. Podobnie jak w oryginalnej fabule Separate Ways, została wynajęta przez ulubionego przez fanów złoczyńcę Alberta Weskera, aby odzyskać coś cennego i zniszczyć wszystko, co stanie jej na drodze, ale podobnie jak w oryginalnej grze, Ada nie zawsze podąża za Weskerem zasady.

Wydaje się jednak, że istnieje rozbieżność z historią oryginalnego DLC, gdyż na końcu nowego zwiastuna Separate Ways sugeruje się, że Ada została zakażona wirusem, co nie jest prawdą. Początkowo nie był produkowany. Jesteśmy ciekawi, jak zmieni to niektóre nadchodzące wydarzenia.

Dodatki i nowe funkcje

Inne dodatki obejmują prośby podobne do tych z głównej kampanii remake’u. Ada może również niszczyć niebieskie medale, aby zdobyć nagrody.

Sekcja gry, która najbardziej nas ekscytuje w związku z DLC, przedstawia Adę walczącą z El Gigante, skaczącą z dachu na dach, aby uniknąć niebezpieczeństwa, a następnie korzystającą z haka do poruszania się w powietrzu jak Spider-Man, tnąc i huśtając się dotrzeć do pasożyta na plecach. Jeśli wszystkie walki z bossami w DLC wyglądają tak, zarejestruj się już teraz.

Oczekiwania co do remake’u

Co jeszcze chcemy zobaczyć w tym nowym podejściu do Separate Ways? Cóż, na początek dłuższa żywotność i więcej czasu z niektórymi kultowymi postaciami w grze.Ada niewątpliwie będzie musiała w pewnym stopniu opiekować się Luisem i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć więcej interakcji między tymi dwoma postaciami. Bardzo interesujące będzie również zapewnienie Weskera nieco dłuższego czasu ekranowego – był bardziej obecny w remake’u, więc możliwe, że jego rola w DLC będzie jeszcze większa.

Czy Luis lub Wesker mogliby pojawić się jako grywalne postacie? Z pewnością byłoby to nieoczekiwane. Jednak Wesker jako grywalna postać staje się nieco bardziej realną teorią, jeśli weźmie się pod uwagę, że on i Ada zostaną dodani do trybu Najemnicy w ramach bezpłatnej aktualizacji podstawowej gry, która ukaże się tego samego dnia co Separate Ways, 21 września. Chociaż oddzielne ścieżki należy zakupić osobno, pojawienie się Ady i Weskera w trybie najemników stanowi bezpłatne ulepszenie.

Wróćmy jednak do odrębnych sposobów. Chcielibyśmy zobaczyć więcej Luisa i po prostu więcej interesujących momentów postaci. Pojawiła się krytyka roli Ady w głównej grze, w szczególności jej interakcji z innymi postaciami, które były dość płaskie i pozbawione emocji. Choć można argumentować, że jej występ jest celowy, aby trzymać wszystkich – łącznie z Leonem – na dystans, co ma sens w przypadku szpiega, który wszystkich oszukuje, wstydem było stracić pikantny, zalotny, zabawny i sarkastyczny rys Ady, z łatwymi, jednowierszowymi linijkami w oryginalnej grze, to wszystkie powody, dla których jest ulubioną postacią tak wielu ludzi w całej serii Resident Evil. Być może poszerzenie jej roli w „Separate Ways”, pokazanie jej w bardziej bezbronnych momentach, pozwolenie jej na opuszczenie gardy – zwłaszcza jeśli została zarażona – sprawi, że zobaczymy więcej prawdziwej Ady i że prześwieci jej prawdziwa osobowość.

Więcej treści, które chcielibyśmy zobaczyć, obejmuje spotkania usunięte z głównej gry, takie jak walka z bossem U3. Z udostępnionego nam materiału z rozgrywki wynika, że ​​drugi Verdugo jest już na tropie Ady, zatem na pewno dojdzie do jakiejś rozgrywki. Czy wykorzysta swój status zakażonej, aby zdobyć zaufanie pewnych osób – być może nawet wielkiego przywódcy Mendeza – w celu infiltracji szeregów Iluminatów od wewnątrz? Czy zobaczymy kolejne starcie Krauserów? Oczywiście są rzeczy, które Separate Ways musi wypełnić narracyjnie, aby dopasować je do wydarzeń z głównej gry, ale są też duże luki do kreatywnego wypełnienia i mamy nadzieję, że Capcom wykorzysta tę okazję, aby się nimi zająć.

Źródło: www.eurogamer.net