Remedy Entertainment przejmuje pełną kontrolę nad franczyzą Control.

Remedy Entertainment nabywa pełne prawa do serii Control

Remedy Entertainment, które w październiku wypuściło Alan Wake 2, które spotkało się z wielkim uznaniem krytyków, nabyło pełne prawa do serii Control od wydawcy 505 Games. Wydane w 2019 roku studio Remedy opracowało Control, ale zostało wydane przez firmę 505 Games, która wówczas posiadała także część praw do serii. Teraz, po zakupie za około 18,4 miliona dolarów, cała franczyza Control jest własnością Remedy. Dotyczy to oryginalnej gry Control, jej kontynuacji Control 2, będącej w fazie rozwoju, spin-offu dla wielu graczy Project Condor oraz wszystkich przyszłych produktów Control.

Remedy koncentruje się na długoterminowym rozwoju franczyzy Control

„Francja Control jest sercem Remedy” – napisało studio w opublikowanym dzisiaj oświadczeniu. „Po nabyciu pełnych praw do Control, Condor i Control 2, Remedy jest teraz w stanie podejmować właściwe decyzje produktowe i biznesowe, koncentrując się na długoterminowym rozwoju franczyzy. »

Dzięki tej transakcji wszystkie umowy wydawnicze pomiędzy 505 Games a Remedy dotyczące franczyzy Control zostają natychmiast rozwiązane za obopólnym porozumieniem. Wszelkie prawa wydawnicze, dystrybucyjne, marketingowe i inne przyznane 505 Games również wracają do Remedy ze skutkiem natychmiastowym. Obie firmy zgodziły się jednak, że 505 Games będzie nadal wydawcą Control w okresie przejściowym kończącym się 31 grudnia 2024 r.

Po tym okresie przejściowym „505 Games nie będzie mieć żadnych praw licencyjnych ani innych praw do Kontroli. »

Transakcja o wartości 18,4 mln dolarów

Jeśli chodzi o cenę 18,4 miliona dolarów, Remedy twierdzi, że jest to równowartość „pieniędzy, które 505 Games zapłaciło do tej pory za rozwój Project Condor i Control 2, łącznie z niewielką premią. »

„Remedy jest uprawnione do potrącenia określonych wierzytelności z ceną zakupu, w związku z czym wpływ transakcji na przepływy pieniężne będzie znacznie mniejszy niż cena zakupu” – czytamy w oświadczeniu. „Remedy zapłaci cenę nabycia netto w trzech ratach gotówkowych w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. »

Tytuły opublikowane przez 505 Games

Transakcja ta następuje kilka miesięcy po tym, jak spółka-matka 505 Games, Digital Bros Group, zwolniła 30% swoich pracowników, aby dostosować się do „nowego konkurencyjnego rynku”. Inne tytuły wydane przez 505 Games to między innymi Ghostrunner 2, Payday 2 i komputerowa wersja Death Stranding.

Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj recenzję Control w serwisie Game Informer, a następnie zapoznaj się z najnowszymi wiadomościami serwisu Remedy na temat Control 2 i jego remake’ów Max Payne. Następnie dowiedz się, czego się spodziewać po spin-offie dla wielu graczy Control Project Condor.

Czy jesteś bardziej podekscytowany Control 2 czy Project Condor? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Źródło: www.gameinformer.com