Remastery Final Fantasy Pixel zostały najwyraźniej ocenione na PS4 i Switch


Seria Final Fantasy Pixel Remaster została już uruchomiona na Steamie i urządzeniach mobilnych, ale wygląda na to, że kolekcja może być w drodze na Nintendo Switch i PlayStation 4.

W serwisie Reddit firma u/cefaluu udostępniła zrzuty ekranu ze strony internetowej ESRB, przedstawiające listy Final Fantasy od pierwszego do szóstego, które dodają Nintendo Switch i PS4 do opcji platformy. The oryginalny opis dla Final Fantasy 6 przesłane przez Wario64 na Twitterze pokazuje tylko komputer z systemem Windows.

Od czasu pierwszego postu na Reddicie wygląda na to, że ESRB mogła usunąć obie konsole ze wszystkich oryginalnych list Final Fantasy. Według przeglądu IGN na stronie ESRB, wyszukiwanie gier takich jak Final Fantasy 4 daje wyniki tylko dla wersji RPG, które już zostały wydane.

Niezależnie od tego, opisy ESRB w ten czy inny sposób nie oznaczają, że cała nadzieja na konsolowe wersje klasycznych tytułów Final Fantasy jest całkowicie stracona. W zeszłym roku Square Enix wspomniało, że porty Pixel Remasters na więcej platform mogą być możliwe w zależności od zapotrzebowania. Od tego czasu firma zakończyła rozłożone w czasie premiery wszystkich sześciu gier na komputery z systemem Windows i urządzenia mobilne.

Biorąc pod uwagę czas, te zestawienia wydają się tym bardziej wiarygodne. W tym tygodniu, 18 grudnia, Final Fantasy będzie obchodzić swoje 35-lecie po długim roku zaskakujących zapowiedzi. Oficjalne centrum Square Enix dla serii nie wspomina jeszcze o nowościach w Pixel Remaster, ale do urodzin Final Fantasy jest mnóstwo czasu.

Jeśli chodzi o resztę serii, jest mnóstwo nowości do nadrobienia. Następna część Final Fantasy 16 jest dziś dostępna w przedsprzedaży, z monstrualną edycją kolekcjonerską do uruchomienia. Starszy klasyk z ery PS1, Final Fantasy 7, właśnie dodał kolejny zremasterowany spin-off do biblioteki. Reszta uniwersum FF7 widziała nawet specjalną transmisję na początku tego roku, kiedy Square Enix obchodziło 25. rocznicę gry.

Andrea Shearon jest niezależnym współpracownikiem IGN zajmującym się grami i rozrywką. W ciągu swojej siedmioletniej kariery w branży gier nosiła kilka czapek, z tytułami w Fanbyte, USA Today’s FTW, TheGamer, VG247 i RPG Site. Znajdź ją na Twitterze (@Maajora) lub podcast Materia Possessions rozmawiający o FFXIV, grach RPG i wszelkich serialach z udziałem gigantycznych robotów.

Źródło : https://www.ign.com/articles/final-fantasy-pixel-remaster-esrb-rated-switch-ps4