Remastering Fallouta i Fallouta 2: szansa, którą warto wykorzystać!

Klasyczne gry Fallout zasługują na remaster

Gry Fallout powróciły niedawno na światło dzienne dzięki telewizyjnej adaptacji Prime Video, ale prawdziwymi perełkami serii pozostają oryginalne Fallout i Fallout 2. Gry te są nie tylko początkiem sagi, ale zawierają odpowiedzi nowych fanów szukasz: początków Cienistych Piasków, Bractwa Stali, Enklawy, konsekwencji wadliwego układu wodnego w schronie i wiele więcej. Ich historie, wątki i zapadające w pamięć momenty wywierają wpływ na graczy od dziesięcioleci, a udostępnienie tych doświadczeń nowej publiczności głodnej zawartości Fallouta wydaje się oczywiste.

Jednak rekomendowanie tych gier w 2024 roku wiąże się z kilkoma zastrzeżeniami: choć są dostępne na Steamie i zawarte w ramach PC Game Pass, stanowią wyzwanie dla współczesnych graczy. Grafika 2D przeznaczona dla monitorów CRT 800×600 oraz brak samouczka i skomplikowanego sterowania mogą zniechęcić nawet najbardziej zagorzałych fanów. Oczywiste jest, że oryginalnym grom Fallout nie poświęcono takiej uwagi, jak remasterom innych serii.

Pełny remaster wymagałby znacznej pracy nad modelami i teksturami, a także nad takimi aspektami, jak dostosowywanie postaci i interfejs użytkownika. Włączenie nowoczesnych funkcji, takich jak samouczki w grach i obsługa kontrolerów, byłoby niezbędne, aby uczynić te gry dostępnymi dla szerszego grona odbiorców. Niektóre elementy mogą wymagać dostosowania, aby spełnić dzisiejsze standardy, ale esencja i rozgrywka oryginalnych gier pozostają mocne i kochane.

Remastering oryginalnych gier Fallout wypełniłby lukę pomiędzy nowymi tytułami z serii, zapewniając fanom wzbogacone wrażenia podczas oczekiwania na premierę nowej części. Chociaż proces remasteringu nie jest pozbawiony wyzwań, inne marki pomyślnie przeszły tę zmianę, zapewniając nowe życie klasykom gier wideo. Czas pokaże, czy Bethesda, posiadacz oryginalnych kodów źródłowych gier, skorzysta z okazji, aby przywrócić do życia filary historii gier wideo.

Źródło: www.ign.com