Remaster Yooka-Replaylee: długo oczekiwana aktualizacja

Yooka-Laylee, inspirowana Banjo-Kazooie platformówka od dewelopera Playtonic Games, przechodzi niewielki lifting na PC i bliżej nieokreślone konsole w postaci nowo ogłoszonej (i wątpliwej nazwy) renowacji, Yooka -Replaylee.

Ulepszone przeprojektowanie Yooka-Laylee

Oryginalna gra Yooka-Laylee została wydana w 2017 roku i zebrała skromne pochwały – Eurogamer nazwał ją „słodką i lekceważącą platformówką, ale utrudnioną przez wybredną obsługę i lekki brak geniuszu” – po czym ukazała się znacznie lepsza kontynuacja z przewijaniem bocznym Yooka- Laylee and the Impossible Lair, inspirowany Donkey Kong Country, dwa lata później.

Jednak Yooka-Replaylee powraca do kolorowego, ale czasami niezgrabnego oryginału, aktualizując rzeczy dla nowego pokolenia graczy. W tym celu Playtonic wprowadza ulepszoną kamerę, poprawione sterowanie, mapę świata, narzędzie do śledzenia wyzwań i nie tylko.

Wprowadzono gruntowną zmianę grafiki i animacji (na przykład grubą, bujną trawę), obsługę wyższych rozdzielczości i ulepszenia wydajności, a także nowe wyzwania i remiksy, nową walutę do kolekcjonowania, nowe sekrety i nowe opcje dostępności. Oryginalna ścieżka dźwiękowa Yooka-Laylee również przeszła gruntowną modernizację i jest teraz prezentowana w zaaranżowanej formie orkiestrowej.

Nie ma jeszcze daty premiery Yooka-Replaylee ani informacji, na jakie konsole jest skierowana, ale Playtonic wkrótce zorganizuje sesję pytań i odpowiedzi, więc możemy mieć nadzieję, że wtedy poznamy więcej szczegółów.

Źródło: www.eurogamer.net