Remaster Dead Rising: odrodzenie horroru o zombie!

Capcom wskrzesza serię Dead Rising w wersji Deluxe Remaster oryginału z 2006 roku

Szalone podejście do zombie

Pierwsza przygoda Dead Rising, stworzona przez Keijiego Inafune’a, znanego z Mega Mana, jest inspirowana klasycznym horrorem George’a A. Romero Dawn of the Dead, którego akcja rozgrywa się w centrum handlowym opanowanym przez zombie.

Wyjątkowe wrażenia z gry

Gracze wcielają się w fotoreportera Franka Westa i mają trzy dni w grze na zwiedzanie opanowanego przez zombie Willamette Parkview Mall w Kolorado, rozwiązując serię spraw, zanim ostatniego dnia zabiorą ich helikoptery.

Nieprawdopodobna broń

Jednym z wyróżniających się aspektów gry jest możliwość wykorzystania niemal wszystkiego w centrum handlowym jako broni. Szczególnie pamiętamy sceny, w których postać przedostaje się przez hordę zombie ze skrzynką pocztową, w bieliźnie i głowie Lego.

Capcom udostępnia zwiastun Dead Rising Deluxe Remaster

Na razie nie ujawniono zbyt wiele informacji na temat tego remasteru, który według zwiastuna wygląda raczej na remake. Według wczesnych informacji Capcom gra ma zostać wydana na platformy nowej generacji, takie jak PS5, Xbox Series X/S i PC. Więcej szczegółów zostanie podanych później.

Dead Rising zwyciężyło nad Eurogamerem z oceną 8/10

Kiedy ukazało się w 2006 roku, a dziesięć lat później w wersji HD, Dead Rising zostało dobrze przyjęte przez Eurogamer. „Inspirowany twórczością George’a A. Romero, wiernie oddaje klimat jego filmów. Po jednej po drugiej krwawych walkach nie można oprzeć się wrażeniu, że podobałoby mu się to” – powiedział Tom Bramwell.

Źródło: www.eurogamer.net